×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

2017-12-15 | Jednostka: KP PSP Końskie

Z uwagi na występujące ostatnio obfite opady śniegu i prognozy pogodowe, które sugerują, że tej zimy takie zjawiska mogą występować częściej, Komendant Powiatowy PSP w Końskich zorganizował ćwiczenia pod kryptonimem "śnieżyca". Ćwiczenia zorganizowano 12 grudnia od godz. 10:00 na trasie kolejowej Końskie - Skarżysko Kamienna w okolicy miejscowości Czarna - Wąsosz. W ćwiczeniach udział brało: JRG Końskie, jednostki OSP: Dziabałtów, Końskie, Wąsosz, Niekłań, Czarna, przedstawiciele Policji, Nadleśnictwa Barycz, gminny i powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego.

Głównym założeniem ćwiczeń była ewakuacja ludzi podróżujących pociągiem osobowym, unieruchomionym wśród terenów leśnych z powodu wiatrołomów i silnych opadów śniegu. Jako cele pośrednie postawiono na doskonalenie umiejętności dowódczych i wykonawczych na poziomie interwencyjnym i taktycznym, weryfikację gotowości operacyjnej sił i środków do wykonywania działań ratowniczo-gaśniczych, rozpoznanie możliwości prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych w warunkach zimowych.
Kilka wniosków pojawiło się już w trakcie ćwiczeń, jak chociażby odpowiednie paliwo do nagrzewnic, które wytrzyma temperaturę poniżej -20st.C. Pozostałe zostaną przeanalizowane i wdrożone w ramach potrzeb.

Opracowanie: kpt. Mariusz Czapelski
Zdjęcia: archiwum KP PSP Końskie

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 20.06.2018.r. Kielce, zalew kielecki. Około godziny 17:30 strażacy poszukiwali mężczyzny prawdopodobnie znajdującego się pod wodą. Przy użyciu łodzi i sprzętu poszukiwawczego odnaleziono poszkodowanego a nurkowie z PSP wydobyli z wody nieprzytomnego mężczyznę, obecny na miejscu lekarz ZRM stwierdził zgon wydobytej z zalewu osoby. W działaniach udział brało 9 zastępów Straży Pożarnej. 19.06.2018r. Jędrzejów ul. Przypkowskiego. Około godz. 16.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach brały udział 2 zastępy straży pożarnej, ZRM i policja. 18.06.2018 r. Nowiny, pow. kielecki. Około godz. 14:23 na terenie składowania odpadów niebezpiecznych i innych, doszło do kilku wycieków nieznanych substancji z zaworów spustowych zbiorników typu MAUZER. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uszczelnieniu w/w wycieków oraz identyfikacji substancji chemicznych. W działaniach brało udział 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. *