2017-12-29 | Jednostka: KP PSP Końskie

W piątek po godz. 8:00 sołtys Wąsosza, a jednocześnie prezes miejscowej OSP zgłosił pożar budynku po starej szkole podstawowej.
Kiedy strażacy JRG Końskie przybyli na miejsce dostrzegli wydobywające się z poddasza kłęby dymu. Część stropu nad pierwszą kondygnacją uległa przepaleniu i zawaleniu. Z informacji uzyskanych od osób postronnych wynikało, że w obiekcie może znajdować się osoba poszkodowana. W trakcie prowadzonych działań i po przeszukaniu całego obiektu nie znaleziono w środku nikogo.
Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się obiekt. Roty działające wewnątrz prowadziły działania gaśnicze oraz przeszukiwały pomieszczenia. Po dojeździe na miejsce kolejnych zastępów podano trzeci prąd wody w natarciu przez otwór w przepalonym stropie na objętą pożarem więźbę dachową.
Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do dogaszania zarzewi ognia z jednoczesnym prowadzeniem prac rozbiórkowych spalonej konstrukcji dachu i stropów. Następnie całość sprawdzono kamerą termowizyjną, która nie wykazała podwyższonych wartości temperatury.  Jako prawdopodobną przyczynę pożaru przyjęto podpalenie. 


Opracowanie: kpt. Mariusz Czapelski
Zdjęcia: archiwum JRG Końskie

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 18.04.2018r. Busko - Zdrój ul.Leszka Marcińca. Około godziny 12 :10 doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Strażacy ewakuowali trzy osoby z pojazdów, następnie przekazali poszkodowanych Pogotowiu Ratunkowemu. Osoby te zostały przewiezione do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy Straży Pożarnej. 17.04.2018 r. Starachowice. Do KP PSP w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie o osobie znajdującej się w studni na prywatnej posesji. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w studni znajduje się mężczyzna a obecny lekarz na miejscu wcześniej stwierdził zgon poszkodowanego. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia a następnie na prośbę prokuratury wydobyciu ciała mężczyzny przy pomocy sprzętu wysokościowego . W działaniach ratowniczych udział brały 2 zastępy Straży Pożarnej. Dalsze czynności prowadzi KPP w Starachowicach. * 16.04.2018r. Mąchocice Kapitulne. Na łuku drogi doszło do zderzenia samochodu osobowego Opel Astra i samochodu dostawczego. Jedna osoba ranna uwięziona w sam osobowym, wydobyta przez JOP i przekazana ZRM po czym została zabrana do szpitala. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej oraz inne służby. * * * *