2018-01-02 | Jednostka: KP PSP Opatów


31 grudnia 2017 r. o godz. 23.57 do stanowiska kierowania KP PSP w Opatowie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Kobylany gm. Opatów.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że w budynku mieszkalnym zapaleniu uległo wyposażenie jednego z pomieszczeń (wersalka). Przed przybyciem służb ratowniczych osobę przebywającą w pokoju objętym pożarem, ewakuował drugi mieszkaniec budynku. W chwili dojazdu straży osoba ewakuowana znajdowała się w sąsiednim pomieszczeniu nie objętym pożarem. Niestety, przybyły na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego u osoby ewakuowanej stwierdził zgon, natomiast drugi z mężczyzn nie został poszkodowany.
Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dogaszeniu wersalki oraz wyniesieniu jej na zewnątrz budynku, następnie przewietrzono oraz sprawdzono pomieszczenia na obecność tlenku węgla.
W działaniach trwających blisko 2 godziny brały udział 4 zastępy z JRG PSP Opatów.
 

Opracowanie: mł.bryg. Mirosław Wicha KP PSP Opatów
Zdjęcia: archiwum KP PSP Opatów

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 17.01.2018r. Budy Brodzkie pow. starachowicki. Ok. godz. 22:40 doszło do pożaru budynku gospodarczego, drewnianego, znajdującego się w bliskiej odległości stodoły oraz domu mieszkalnego. Na czas prowadzonych działań odłączono prąd w całej miejscowości. Osób poszkodowanych brak. Na miejscu pracowali policjanci, Pogotowie Energetyczne, oraz 6 zastępów Straży Pożarnej. * 16.01.2018r. Kielce ul. Biesak ok. godz. 19:52 na niestrzeżonym przejeździe drogowo - kolejowym doszło do zderzenia samochodu osobowego z lokomotywą spalinową. W wyniku zdarzenia kierowca sam. osobowego poniósł śmierć na miejscu natomiast pasażerka zastała ranna i odwieziona do szpitala. W akcji ratowniczej brały udział 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby. * * * * * *