×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

2018-01-02 | Jednostka: KP PSP Opatów


31 grudnia 2017 r. o godz. 23.57 do stanowiska kierowania KP PSP w Opatowie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Kobylany gm. Opatów.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że w budynku mieszkalnym zapaleniu uległo wyposażenie jednego z pomieszczeń (wersalka). Przed przybyciem służb ratowniczych osobę przebywającą w pokoju objętym pożarem, ewakuował drugi mieszkaniec budynku. W chwili dojazdu straży osoba ewakuowana znajdowała się w sąsiednim pomieszczeniu nie objętym pożarem. Niestety, przybyły na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego u osoby ewakuowanej stwierdził zgon, natomiast drugi z mężczyzn nie został poszkodowany.
Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dogaszeniu wersalki oraz wyniesieniu jej na zewnątrz budynku, następnie przewietrzono oraz sprawdzono pomieszczenia na obecność tlenku węgla.
W działaniach trwających blisko 2 godziny brały udział 4 zastępy z JRG PSP Opatów.
 

Opracowanie: mł.bryg. Mirosław Wicha KP PSP Opatów
Zdjęcia: archiwum KP PSP Opatów

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 23.06.2018 r. Chęciny . Około godz. 17.35 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach ratowniczych brały udział 5 zastępów Straży Pożarnej, ZRM, LPR i Policja. 21.06.2018 r. W województwie świętokrzyskim odnotowano 40 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. W/w interwencje dotyczyły: uszkodzenia budynków mieszkalnych – 2 interwencje, uszkodzenia budynków gospodarczych – 2 interwencje, usuwania powalonych drzew – 36 interwencji. Podczas w/w zdarzeń nie było osób poszkodowanych. *