×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

2018-02-09 | Jednostka: KM PSP Kielce

8 lutego 2018 roku dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru kotłowni w budynku mieszkalnym w miejscowości Sitkówka. Niezwłocznie na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane 4 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 i 3 oraz dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowali i Woli Murowanej .

Po przybyciu strażaków na miejsce zdarzenia stwierdzono rozwinięty pożar pomieszczenia kotłowni oraz poddasza parterowego budynku mieszkalnego. Mieszkańcy sami opuścili budynek, jednocześnie wynosząc z kuchni 11kg butlę z gazem propan- butan. Ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego natychmiast przystąpili do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, odłączenia zasilania elektrycznego obiektu oraz ograniczenia rozprzestrzeniania się pożaru podając dwa prądy gaśnicze wody. Z uwagi na panujące duże zadymienie w budynku ratownicy podczas działań wykorzystywali kamery termowizyjne, aby szybciej i precyzyjniej zlokalizować źródło ognia. Do czasu przybycia na miejsce zdarzenia Pogotowia Ratunkowego, dwóm osobą poszkodowanym strażacy udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego jedna osoba została przetransportowana do szpitala. Po zlokalizowaniu pożaru budynek oddymiono i dokładnie skontrolowano przy użyciu urządzeń pomiarowych – nie stwierdzając zagrożenia.

Na miejsce pożaru przybył Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny wraz z zastępcą i pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, zapewniając nocleg zastępczy dla 7 osób zamieszkujących budynek. Na miejscu działań obecna była Policja, Pogotowie Energetyczne oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

 

Opracowanie: st. kpt. Marek Dyk

Foto: Archiwum JRG PSP Nr 3 Kielce

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.06.2018 r. W województwie świętokrzyskim odnotowano 40 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. W/w interwencje dotyczyły: uszkodzenia budynków mieszkalnych – 2 interwencje, uszkodzenia budynków gospodarczych – 2 interwencje, usuwania powalonych drzew – 36 interwencji. Podczas w/w zdarzeń nie było osób poszkodowanych. 20.06.2018.r. Kielce, zalew kielecki. Około godziny 17:30 strażacy poszukiwali mężczyzny prawdopodobnie znajdującego się pod wodą. Przy użyciu łodzi i sprzętu poszukiwawczego odnaleziono poszkodowanego a nurkowie z PSP wydobyli z wody nieprzytomnego mężczyznę, obecny na miejscu lekarz ZRM stwierdził zgon wydobytej z zalewu osoby. W działaniach udział brało 9 zastępów Straży Pożarnej. 19.06.2018r. Jędrzejów ul. Przypkowskiego. Około godz. 16.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach brały udział 2 zastępy straży pożarnej, ZRM i policja. 18.06.2018 r. Nowiny, pow. kielecki. Około godz. 14:23 na terenie składowania odpadów niebezpiecznych i innych, doszło do kilku wycieków nieznanych substancji z zaworów spustowych zbiorników typu MAUZER. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uszczelnieniu w/w wycieków oraz identyfikacji substancji chemicznych. W działaniach brało udział 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. *