2018-02-09 | Jednostka: KP PSP Kazimierza Wielka

8 lutego 2018 roku w godzinach porannych Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Kazimierzy Wielkiej przyjęło zgłoszenie, o wypadku z udziałem samochodu ciężarowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej W-776 w miejscowości Kamieńczyce gmina Kazimierza Wielka. W  wyniku powstałego zdarzenia ciągnik siodłowy znajdował się w przydrożnym rowie obrócony przeciwnie do kierunku ruchu, natomiast naczepa wystawała na jezdnie i blokowała całkowicie przejazd na jednym pasie drogi. Kierowca, jedyny uczestnik zdarzenia znajdował się poza pojazdem i nie doznał żadnych obrażeń.
Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu źródła zasilania w pojeździe oraz poprzez podstawienie specjalnej wanny zabezpieczeniu wyciekającego ze zbiornika oleju napędowego. Po dojedzie na miejsce zdarzenia dźwigu zorganizowanego przez właściciela pojazdu, dalsze działania polegały na zamknięciu ruchu na drodze, wyciągnięciu ciągnika siodłowego z rowu i przemieszczeniu całego zestawu na pobliską zatoczkę autobusową.

Opracowanie: st. kpt. Krzysztof Jach – JRG Kazimierza Wielka
Zdjęcia: st. str. Robert Pluta – JRG Kazimierza Wielka

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 22.03.2018r. Kielce ul. Warszawska. Około godziny 18.00 w mieszkaniu załączył się czujnik tlenku węgla. Urządzenia pomiarowe straży pożarnej wskazały maksymalne stężenie CO 300 ppm. Pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala 3 osoby. 21.03.2018r. Warzyn Drugi pow. jędrzejowski, Ok. godziny 9.30 samochód osobowy wpadł w poślizg i wyleciał z jezdni. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca auta. ZRM zabrał go do szpitala. Pasażerowi KPP udzielili strażacy. Po przebadaniu przez ZRM pasażer pozostał na miejscu. W działaniach udział brało 4 zastępy Straży Pożarnych, ZRM oraz Policja. * *