2018-02-09 | Jednostka: KP PSP Kazimierza Wielka

8 lutego 2018 roku w godzinach porannych Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Kazimierzy Wielkiej przyjęło zgłoszenie, o wypadku z udziałem samochodu ciężarowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej W-776 w miejscowości Kamieńczyce gmina Kazimierza Wielka. W  wyniku powstałego zdarzenia ciągnik siodłowy znajdował się w przydrożnym rowie obrócony przeciwnie do kierunku ruchu, natomiast naczepa wystawała na jezdnie i blokowała całkowicie przejazd na jednym pasie drogi. Kierowca, jedyny uczestnik zdarzenia znajdował się poza pojazdem i nie doznał żadnych obrażeń.
Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu źródła zasilania w pojeździe oraz poprzez podstawienie specjalnej wanny zabezpieczeniu wyciekającego ze zbiornika oleju napędowego. Po dojedzie na miejsce zdarzenia dźwigu zorganizowanego przez właściciela pojazdu, dalsze działania polegały na zamknięciu ruchu na drodze, wyciągnięciu ciągnika siodłowego z rowu i przemieszczeniu całego zestawu na pobliską zatoczkę autobusową.

Opracowanie: st. kpt. Krzysztof Jach – JRG Kazimierza Wielka
Zdjęcia: st. str. Robert Pluta – JRG Kazimierza Wielka

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 15.12.2018 Kostomłoty Drugie pow. kielecki. Wypadek samochodu osobowego VW GolF na drodze krajowej 74. Pojazdem podróżowało 4 osoby, dwoje dorosłych i dwoje dzieci. Działania straży polegały na wsparciu psychicznym uczestników wypadku do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz podarowaniu dzieciom maskotek "miś ratownik". Do szpitala na obserwacje zabrano 2 dzieci i ich matkę. W działaniach udział brało 3 zastępy straży pożarnej. 12.12.2018r. Czajęcice, pow. ostrowiecki. Wypadek z udziałem samochodu ciężarowego i dostawczego. Pojazdami podróżowali sami kierowcy. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca sam. dostawczego. W działaniach udział brało 6 zastępów straży pożarnej oraz inne służby. * 11.12.2018 r. Rzeczyca Mokra, pow. sandomierski. Około godziny 17.20 do SK KP w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu na parterze. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej stwierdzono duże zadymienie w pomieszczeniu suteryn domu jednorodzinnego. Okazało się, że wewnątrz znajdują się nagromadzone rzeczy, które uległy zapaleniu. Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyłączeniu mediów w budynku, przeszukaniu obiektu, odnalezieniu nieprzytomnej kobiety, jej ewakuacji oraz przekazaniu poszkodowanej ratownikom ZRM. Następnie strażacy podali dwa prądy wody w natarciu na palące się śmieci. W wyniku tego zdarzenia o godz. 19.00 lekarz stwierdził zgon kobiety oraz postanowił zabrać do szpitala znajdującego się na miejscu mężczyznę. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * * * * *