2018-02-09 | Jednostka: KP PSP Kazimierza Wielka

8 lutego 2018 roku w godzinach porannych Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Kazimierzy Wielkiej przyjęło zgłoszenie, o wypadku z udziałem samochodu ciężarowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej W-776 w miejscowości Kamieńczyce gmina Kazimierza Wielka. W  wyniku powstałego zdarzenia ciągnik siodłowy znajdował się w przydrożnym rowie obrócony przeciwnie do kierunku ruchu, natomiast naczepa wystawała na jezdnie i blokowała całkowicie przejazd na jednym pasie drogi. Kierowca, jedyny uczestnik zdarzenia znajdował się poza pojazdem i nie doznał żadnych obrażeń.
Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu źródła zasilania w pojeździe oraz poprzez podstawienie specjalnej wanny zabezpieczeniu wyciekającego ze zbiornika oleju napędowego. Po dojedzie na miejsce zdarzenia dźwigu zorganizowanego przez właściciela pojazdu, dalsze działania polegały na zamknięciu ruchu na drodze, wyciągnięciu ciągnika siodłowego z rowu i przemieszczeniu całego zestawu na pobliską zatoczkę autobusową.

Opracowanie: st. kpt. Krzysztof Jach – JRG Kazimierza Wielka
Zdjęcia: st. str. Robert Pluta – JRG Kazimierza Wielka

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 24.09.2018r. W związku z sytuacją pogodową na terenie kraju, w ciągu dobry w województwie świętokrzyskim odnotowano około 300 interwencji. Zdarzenia związane były z powalonym drzewami, uszkodzonymi dachami oraz budynkami. W działaniach udział brało około 370 zastępów Straży Pożarnej i ponad 1500 strażaków. * 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *