2018-02-12 | Jednostka: KP PSP Opatów

11 lutego 2018 r. w godzinach popołudniowych doszło do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Zochcinek gm. Opatów.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że wewnątrz budynku mieszkalnego w wyniku nieprawidłowego użytkowania pieca kaflowego doszło do pożaru drewnianej podłogi. Dwoje mieszkańców budynku w momencie przybycia zastępów straży pożarnej znajdowało się na zewnątrz budynku, osoby te nie odniosły żadnych obrażeń. Wewnątrz pomieszczenia kuchni panowało duże zadymienie.
Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu na palącą się drewnianą podłogę i szafkę kuchenną. Po lokalizacji pożaru dokonano częściowej rozbiórki nadpalonej podłogi. Nadpalone elementy wyposażenia kuchennego wyniesiono na zewnątrz i dogaszono wodą. Jednocześnie, wykorzystując kamerę termowizyjną sprawdzono wszystkie pomieszczenia oraz poddasze budynku. Po ugaszeniu pożaru oddymiono budynek i sprawdzono pomieszczenia detektorem wielogazowym.
W działaniach  trwających  ponad 2 godziny uczestniczyły 3 zastępy z JRG PSP Opatów.

Opracowanie: mł.bryg. Mirosław Wicha KP PSP Opatów
Zdjęcia:  st.asp. Tomasz Krawczykowski KP PSP Opatów

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 22.03.2018r. Kielce ul. Warszawska. Około godziny 18.00 w mieszkaniu załączył się czujnik tlenku węgla. Urządzenia pomiarowe straży pożarnej wskazały maksymalne stężenie CO 300 ppm. Pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala 3 osoby. 21.03.2018r. Warzyn Drugi pow. jędrzejowski, Ok. godziny 9.30 samochód osobowy wpadł w poślizg i wyleciał z jezdni. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca auta. ZRM zabrał go do szpitala. Pasażerowi KPP udzielili strażacy. Po przebadaniu przez ZRM pasażer pozostał na miejscu. W działaniach udział brało 4 zastępy Straży Pożarnych, ZRM oraz Policja. * *