×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

2018-02-12 | Jednostka: KP PSP Opatów

11 lutego 2018 r. w godzinach popołudniowych doszło do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Zochcinek gm. Opatów.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że wewnątrz budynku mieszkalnego w wyniku nieprawidłowego użytkowania pieca kaflowego doszło do pożaru drewnianej podłogi. Dwoje mieszkańców budynku w momencie przybycia zastępów straży pożarnej znajdowało się na zewnątrz budynku, osoby te nie odniosły żadnych obrażeń. Wewnątrz pomieszczenia kuchni panowało duże zadymienie.
Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu na palącą się drewnianą podłogę i szafkę kuchenną. Po lokalizacji pożaru dokonano częściowej rozbiórki nadpalonej podłogi. Nadpalone elementy wyposażenia kuchennego wyniesiono na zewnątrz i dogaszono wodą. Jednocześnie, wykorzystując kamerę termowizyjną sprawdzono wszystkie pomieszczenia oraz poddasze budynku. Po ugaszeniu pożaru oddymiono budynek i sprawdzono pomieszczenia detektorem wielogazowym.
W działaniach  trwających  ponad 2 godziny uczestniczyły 3 zastępy z JRG PSP Opatów.

Opracowanie: mł.bryg. Mirosław Wicha KP PSP Opatów
Zdjęcia:  st.asp. Tomasz Krawczykowski KP PSP Opatów

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.06.2018 r. W województwie świętokrzyskim odnotowano 40 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. W/w interwencje dotyczyły: uszkodzenia budynków mieszkalnych – 2 interwencje, uszkodzenia budynków gospodarczych – 2 interwencje, usuwania powalonych drzew – 36 interwencji. Podczas w/w zdarzeń nie było osób poszkodowanych. 20.06.2018.r. Kielce, zalew kielecki. Około godziny 17:30 strażacy poszukiwali mężczyzny prawdopodobnie znajdującego się pod wodą. Przy użyciu łodzi i sprzętu poszukiwawczego odnaleziono poszkodowanego a nurkowie z PSP wydobyli z wody nieprzytomnego mężczyznę, obecny na miejscu lekarz ZRM stwierdził zgon wydobytej z zalewu osoby. W działaniach udział brało 9 zastępów Straży Pożarnej. 19.06.2018r. Jędrzejów ul. Przypkowskiego. Około godz. 16.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach brały udział 2 zastępy straży pożarnej, ZRM i policja. 18.06.2018 r. Nowiny, pow. kielecki. Około godz. 14:23 na terenie składowania odpadów niebezpiecznych i innych, doszło do kilku wycieków nieznanych substancji z zaworów spustowych zbiorników typu MAUZER. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uszczelnieniu w/w wycieków oraz identyfikacji substancji chemicznych. W działaniach brało udział 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. *