2018-02-12 | Jednostka: KP PSP Opatów

11 lutego 2018 r. w godzinach popołudniowych doszło do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Zochcinek gm. Opatów.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że wewnątrz budynku mieszkalnego w wyniku nieprawidłowego użytkowania pieca kaflowego doszło do pożaru drewnianej podłogi. Dwoje mieszkańców budynku w momencie przybycia zastępów straży pożarnej znajdowało się na zewnątrz budynku, osoby te nie odniosły żadnych obrażeń. Wewnątrz pomieszczenia kuchni panowało duże zadymienie.
Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu na palącą się drewnianą podłogę i szafkę kuchenną. Po lokalizacji pożaru dokonano częściowej rozbiórki nadpalonej podłogi. Nadpalone elementy wyposażenia kuchennego wyniesiono na zewnątrz i dogaszono wodą. Jednocześnie, wykorzystując kamerę termowizyjną sprawdzono wszystkie pomieszczenia oraz poddasze budynku. Po ugaszeniu pożaru oddymiono budynek i sprawdzono pomieszczenia detektorem wielogazowym.
W działaniach  trwających  ponad 2 godziny uczestniczyły 3 zastępy z JRG PSP Opatów.

Opracowanie: mł.bryg. Mirosław Wicha KP PSP Opatów
Zdjęcia:  st.asp. Tomasz Krawczykowski KP PSP Opatów

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 16.12.2018r. Donosy pow. kazimierski. Na drodze wojewódzkiej W-776 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych Audi 80 i Toyota Yaris. Pojazdami podróżowały trzy osoby. Decyzją lekarza jedna osoba (kierowca Toyoty) została przewieziona do szpitala. W działaniach udział brały 2 zastępy straży pożarnej oraz inne służby.15.12.2018 Kostomłoty Drugie pow. kielecki. Wypadek samochodu osobowego VW GolF na drodze krajowej 74. Pojazdem podróżowało 4 osoby, dwoje dorosłych i dwoje dzieci. Działania straży polegały na wsparciu psychicznym uczestników wypadku do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz podarowaniu dzieciom maskotek "miś ratownik". Do szpitala na obserwacje zabrano 2 dzieci i ich matkę. W działaniach udział brało 3 zastępy straży pożarnej. 12.12.2018r. Czajęcice, pow. ostrowiecki. Wypadek z udziałem samochodu ciężarowego i dostawczego. Pojazdami podróżowali sami kierowcy. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca sam. dostawczego. W działaniach udział brało 6 zastępów straży pożarnej oraz inne służby. * 11.12.2018 r. Rzeczyca Mokra, pow. sandomierski. Około godziny 17.20 do SK KP w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu na parterze. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej stwierdzono duże zadymienie w pomieszczeniu suteryn domu jednorodzinnego. Okazało się, że wewnątrz znajdują się nagromadzone rzeczy, które uległy zapaleniu. Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyłączeniu mediów w budynku, przeszukaniu obiektu, odnalezieniu nieprzytomnej kobiety, jej ewakuacji oraz przekazaniu poszkodowanej ratownikom ZRM. Następnie strażacy podali dwa prądy wody w natarciu na palące się śmieci. W wyniku tego zdarzenia o godz. 19.00 lekarz stwierdził zgon kobiety oraz postanowił zabrać do szpitala znajdującego się na miejscu mężczyznę. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * * * * *