2018-02-12 | Jednostka: KP PSP Busko-Zdrój

W dniach 3 i 10 lutego 2017 roku na terenie komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju zastały zorganizowane i przeprowadzone szkolenia instruktażowe dla jednostek OSP włączonych do ksrg z terenu powiatu buskiego z zakresu ratownictwa technicznego. Szkolenia podzielone zostały na dwie części.    
W części teoretycznej omówiono zasady BHP związane z posługiwaniem się sprzętem hydraulicznym oraz dokonana została prezentacja sprzętu, jego walorów techniczno-użytkowych oraz możliwości praktycznego wykorzystania podczas działań ratowniczych. W części praktycznej, w obecności strażaków z jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP w Busku-Zdroju, druhowie ćwiczyli elementy technik wykonywania dostępu do osób poszkodowanych przebywających w uszkodzonych pojazdach.   
Szkolenia zorganizowane z inicjatywy komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju dotychczas cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczestników. W dniu 17 lutego br. zaplanowane zostało szkolenie z ostatnią grupą druhów strażaków z jednostek OSP włączonych do ksrg.

Opracował: kpt. Jarosław Baran
Zdjęcia: KP PSP w Busku-Zdroju.

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 22.03.2018r. Kielce ul. Warszawska. Około godziny 18.00 w mieszkaniu załączył się czujnik tlenku węgla. Urządzenia pomiarowe straży pożarnej wskazały maksymalne stężenie CO 300 ppm. Pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala 3 osoby. 21.03.2018r. Warzyn Drugi pow. jędrzejowski, Ok. godziny 9.30 samochód osobowy wpadł w poślizg i wyleciał z jezdni. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca auta. ZRM zabrał go do szpitala. Pasażerowi KPP udzielili strażacy. Po przebadaniu przez ZRM pasażer pozostał na miejscu. W działaniach udział brało 4 zastępy Straży Pożarnych, ZRM oraz Policja. * *