2018-02-12 | Jednostka: KP PSP Busko-Zdrój

W dniach 3 i 10 lutego 2017 roku na terenie komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju zastały zorganizowane i przeprowadzone szkolenia instruktażowe dla jednostek OSP włączonych do ksrg z terenu powiatu buskiego z zakresu ratownictwa technicznego. Szkolenia podzielone zostały na dwie części.    
W części teoretycznej omówiono zasady BHP związane z posługiwaniem się sprzętem hydraulicznym oraz dokonana została prezentacja sprzętu, jego walorów techniczno-użytkowych oraz możliwości praktycznego wykorzystania podczas działań ratowniczych. W części praktycznej, w obecności strażaków z jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP w Busku-Zdroju, druhowie ćwiczyli elementy technik wykonywania dostępu do osób poszkodowanych przebywających w uszkodzonych pojazdach.   
Szkolenia zorganizowane z inicjatywy komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju dotychczas cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczestników. W dniu 17 lutego br. zaplanowane zostało szkolenie z ostatnią grupą druhów strażaków z jednostek OSP włączonych do ksrg.

Opracował: kpt. Jarosław Baran
Zdjęcia: KP PSP w Busku-Zdroju.

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *