×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

2018-02-12 | Jednostka: KP PSP Busko-Zdrój

W dniach 3 i 10 lutego 2017 roku na terenie komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju zastały zorganizowane i przeprowadzone szkolenia instruktażowe dla jednostek OSP włączonych do ksrg z terenu powiatu buskiego z zakresu ratownictwa technicznego. Szkolenia podzielone zostały na dwie części.    
W części teoretycznej omówiono zasady BHP związane z posługiwaniem się sprzętem hydraulicznym oraz dokonana została prezentacja sprzętu, jego walorów techniczno-użytkowych oraz możliwości praktycznego wykorzystania podczas działań ratowniczych. W części praktycznej, w obecności strażaków z jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP w Busku-Zdroju, druhowie ćwiczyli elementy technik wykonywania dostępu do osób poszkodowanych przebywających w uszkodzonych pojazdach.   
Szkolenia zorganizowane z inicjatywy komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju dotychczas cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczestników. W dniu 17 lutego br. zaplanowane zostało szkolenie z ostatnią grupą druhów strażaków z jednostek OSP włączonych do ksrg.

Opracował: kpt. Jarosław Baran
Zdjęcia: KP PSP w Busku-Zdroju.

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.06.2018 r. W województwie świętokrzyskim odnotowano 40 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. W/w interwencje dotyczyły: uszkodzenia budynków mieszkalnych – 2 interwencje, uszkodzenia budynków gospodarczych – 2 interwencje, usuwania powalonych drzew – 36 interwencji. Podczas w/w zdarzeń nie było osób poszkodowanych. 20.06.2018.r. Kielce, zalew kielecki. Około godziny 17:30 strażacy poszukiwali mężczyzny prawdopodobnie znajdującego się pod wodą. Przy użyciu łodzi i sprzętu poszukiwawczego odnaleziono poszkodowanego a nurkowie z PSP wydobyli z wody nieprzytomnego mężczyznę, obecny na miejscu lekarz ZRM stwierdził zgon wydobytej z zalewu osoby. W działaniach udział brało 9 zastępów Straży Pożarnej. 19.06.2018r. Jędrzejów ul. Przypkowskiego. Około godz. 16.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach brały udział 2 zastępy straży pożarnej, ZRM i policja. 18.06.2018 r. Nowiny, pow. kielecki. Około godz. 14:23 na terenie składowania odpadów niebezpiecznych i innych, doszło do kilku wycieków nieznanych substancji z zaworów spustowych zbiorników typu MAUZER. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uszczelnieniu w/w wycieków oraz identyfikacji substancji chemicznych. W działaniach brało udział 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. *