×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

2018-02-14 | Jednostka: KP PSP Busko-Zdrój

13lutego 2018 roku około godziny 12.41 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Maciejowice, gmina Gnojno. Do zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy z JRG nr 4 w Chmielniku, trzy zastępy z JRG Busko-Zdrój oraz jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej z Balic.
Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej i dokonaniu rozpoznania stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodów osobowych Mercedes i VW Bora. Pojazdami podróżowało łącznie cztery osoby. Poszkodowanymi zajął się zespół ratownictwa medycznego, który po zbadaniu zabrał do szpitala dwóch mężczyzn. Rozbite pojazdy częściowo blokowały drogę, a ruch pojazdów odbywał się wahadłowo. Dalsze działania zastępów straży pożarnych polegały na odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz sprawdzeniu, czy nie doszło do wycieków paliwa i płynów eksploatacyjnych. Po wykonaniu tych czynności pojazdy uprzątnięto i przywrócono ruch na drodze.

Opracował: kpt. Jarosław Baran
Zdjęcia: KP PSP w Busku-Zdroju.

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 23.06.2018 r. Chęciny . Około godz. 17.35 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach ratowniczych brały udział 5 zastępów Straży Pożarnej, ZRM, LPR i Policja. 21.06.2018 r. W województwie świętokrzyskim odnotowano 40 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. W/w interwencje dotyczyły: uszkodzenia budynków mieszkalnych – 2 interwencje, uszkodzenia budynków gospodarczych – 2 interwencje, usuwania powalonych drzew – 36 interwencji. Podczas w/w zdarzeń nie było osób poszkodowanych. *