2018-02-14 | Jednostka: KP PSP Busko-Zdrój

13lutego 2018 roku około godziny 12.41 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Maciejowice, gmina Gnojno. Do zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy z JRG nr 4 w Chmielniku, trzy zastępy z JRG Busko-Zdrój oraz jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej z Balic.
Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej i dokonaniu rozpoznania stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodów osobowych Mercedes i VW Bora. Pojazdami podróżowało łącznie cztery osoby. Poszkodowanymi zajął się zespół ratownictwa medycznego, który po zbadaniu zabrał do szpitala dwóch mężczyzn. Rozbite pojazdy częściowo blokowały drogę, a ruch pojazdów odbywał się wahadłowo. Dalsze działania zastępów straży pożarnych polegały na odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz sprawdzeniu, czy nie doszło do wycieków paliwa i płynów eksploatacyjnych. Po wykonaniu tych czynności pojazdy uprzątnięto i przywrócono ruch na drodze.

Opracował: kpt. Jarosław Baran
Zdjęcia: KP PSP w Busku-Zdroju.

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 22.03.2018r. Kielce ul. Warszawska. Około godziny 18.00 w mieszkaniu załączył się czujnik tlenku węgla. Urządzenia pomiarowe straży pożarnej wskazały maksymalne stężenie CO 300 ppm. Pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala 3 osoby. 21.03.2018r. Warzyn Drugi pow. jędrzejowski, Ok. godziny 9.30 samochód osobowy wpadł w poślizg i wyleciał z jezdni. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca auta. ZRM zabrał go do szpitala. Pasażerowi KPP udzielili strażacy. Po przebadaniu przez ZRM pasażer pozostał na miejscu. W działaniach udział brało 4 zastępy Straży Pożarnych, ZRM oraz Policja. * *