2018-02-14 | Jednostka: KP PSP Busko-Zdrój

13lutego 2018 roku około godziny 12.41 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Maciejowice, gmina Gnojno. Do zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy z JRG nr 4 w Chmielniku, trzy zastępy z JRG Busko-Zdrój oraz jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej z Balic.
Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej i dokonaniu rozpoznania stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodów osobowych Mercedes i VW Bora. Pojazdami podróżowało łącznie cztery osoby. Poszkodowanymi zajął się zespół ratownictwa medycznego, który po zbadaniu zabrał do szpitala dwóch mężczyzn. Rozbite pojazdy częściowo blokowały drogę, a ruch pojazdów odbywał się wahadłowo. Dalsze działania zastępów straży pożarnych polegały na odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz sprawdzeniu, czy nie doszło do wycieków paliwa i płynów eksploatacyjnych. Po wykonaniu tych czynności pojazdy uprzątnięto i przywrócono ruch na drodze.

Opracował: kpt. Jarosław Baran
Zdjęcia: KP PSP w Busku-Zdroju.

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 24.09.2018r. W związku z sytuacją pogodową na terenie kraju, w ciągu dobry w województwie świętokrzyskim odnotowano około 300 interwencji. Zdarzenia związane były z powalonym drzewami, uszkodzonymi dachami oraz budynkami. W działaniach udział brało około 370 zastępów Straży Pożarnej i ponad 1500 strażaków. * 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *