2018-02-14 | Jednostka: KP PSP Busko-Zdrój

13lutego 2018 roku około godziny 12.41 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Maciejowice, gmina Gnojno. Do zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy z JRG nr 4 w Chmielniku, trzy zastępy z JRG Busko-Zdrój oraz jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej z Balic.
Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej i dokonaniu rozpoznania stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodów osobowych Mercedes i VW Bora. Pojazdami podróżowało łącznie cztery osoby. Poszkodowanymi zajął się zespół ratownictwa medycznego, który po zbadaniu zabrał do szpitala dwóch mężczyzn. Rozbite pojazdy częściowo blokowały drogę, a ruch pojazdów odbywał się wahadłowo. Dalsze działania zastępów straży pożarnych polegały na odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz sprawdzeniu, czy nie doszło do wycieków paliwa i płynów eksploatacyjnych. Po wykonaniu tych czynności pojazdy uprzątnięto i przywrócono ruch na drodze.

Opracował: kpt. Jarosław Baran
Zdjęcia: KP PSP w Busku-Zdroju.

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 12.12.2018r. Czajęcice, pow. ostrowiecki. Wypadek z udziałem samochodu ciężarowego i dostawczego. Pojazdami podróżowali sami kierowcy. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca sam. dostawczego. W działaniach udział brało 6 zastępów straży pożarnej oraz inne służby. * 11.12.2018 r. Rzeczyca Mokra, pow. sandomierski. Około godziny 17.20 do SK KP w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu na parterze. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej stwierdzono duże zadymienie w pomieszczeniu suteryn domu jednorodzinnego. Okazało się, że wewnątrz znajdują się nagromadzone rzeczy, które uległy zapaleniu. Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyłączeniu mediów w budynku, przeszukaniu obiektu, odnalezieniu nieprzytomnej kobiety, jej ewakuacji oraz przekazaniu poszkodowanej ratownikom ZRM. Następnie strażacy podali dwa prądy wody w natarciu na palące się śmieci. W wyniku tego zdarzenia o godz. 19.00 lekarz stwierdził zgon kobiety oraz postanowił zabrać do szpitala znajdującego się na miejscu mężczyznę. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * * * * *