2018-02-14 | Jednostka: KP PSP Włoszczowa

14 lutego 2018 r. po godz. 4 rano  do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 786 w miejscowości Stojewsko, gmina Krasocin.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że ciągnik siodłowy Renault Premium wraz z naczepą zjechał z jezdni do przydrożnego rowu. Pojazd leżał na boku. Z przewróconej naczepy rozsypała się mączka kamienna.  Poszkodowany kierowca został przewieziony do szpitala przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Na skutek zdarzenia doszło do wycieku oleju napędowego ze zbiornika samochodu. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uszczelnieniu zbiornika paliwa, oświetleniu terenu i zebraniu rozlanego oleju przy życiu sorbentu.  Pojazd z naczepą został wyciągnięty z rowu i odholowany na pobliski parking.  Przybyły na miejsce patrol Policji, prowadził dochodzenie w zakresie ustalenia okoliczności zdarzenia.

W akcji ratowniczej, wzięły udział m.in. : 1 samochód ratowniczo–gaśnicze z JRG Włoszczowa i  jeden samochód ratowniczo-gaśniczy z OSP Krasocin  oraz  Policja.

opracowanie: mł. bryg. Tomasz Szymański
zdjęcia: archiwum KP PSP Włoszczowa

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 24.09.2018r. W związku z sytuacją pogodową na terenie kraju, w ciągu dobry w województwie świętokrzyskim odnotowano około 300 interwencji. Zdarzenia związane były z powalonym drzewami, uszkodzonymi dachami oraz budynkami. W działaniach udział brało około 370 zastępów Straży Pożarnej i ponad 1500 strażaków. * 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *