2018-02-14 | Jednostka: KP PSP Włoszczowa

14 lutego 2018 r. po godz. 4 rano  do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 786 w miejscowości Stojewsko, gmina Krasocin.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że ciągnik siodłowy Renault Premium wraz z naczepą zjechał z jezdni do przydrożnego rowu. Pojazd leżał na boku. Z przewróconej naczepy rozsypała się mączka kamienna.  Poszkodowany kierowca został przewieziony do szpitala przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Na skutek zdarzenia doszło do wycieku oleju napędowego ze zbiornika samochodu. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uszczelnieniu zbiornika paliwa, oświetleniu terenu i zebraniu rozlanego oleju przy życiu sorbentu.  Pojazd z naczepą został wyciągnięty z rowu i odholowany na pobliski parking.  Przybyły na miejsce patrol Policji, prowadził dochodzenie w zakresie ustalenia okoliczności zdarzenia.

W akcji ratowniczej, wzięły udział m.in. : 1 samochód ratowniczo–gaśnicze z JRG Włoszczowa i  jeden samochód ratowniczo-gaśniczy z OSP Krasocin  oraz  Policja.

opracowanie: mł. bryg. Tomasz Szymański
zdjęcia: archiwum KP PSP Włoszczowa

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 12.12.2018r. Czajęcice, pow. ostrowiecki. Wypadek z udziałem samochodu ciężarowego i dostawczego. Pojazdami podróżowali sami kierowcy. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca sam. dostawczego. W działaniach udział brało 6 zastępów straży pożarnej oraz inne służby. * 11.12.2018 r. Rzeczyca Mokra, pow. sandomierski. Około godziny 17.20 do SK KP w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu na parterze. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej stwierdzono duże zadymienie w pomieszczeniu suteryn domu jednorodzinnego. Okazało się, że wewnątrz znajdują się nagromadzone rzeczy, które uległy zapaleniu. Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyłączeniu mediów w budynku, przeszukaniu obiektu, odnalezieniu nieprzytomnej kobiety, jej ewakuacji oraz przekazaniu poszkodowanej ratownikom ZRM. Następnie strażacy podali dwa prądy wody w natarciu na palące się śmieci. W wyniku tego zdarzenia o godz. 19.00 lekarz stwierdził zgon kobiety oraz postanowił zabrać do szpitala znajdującego się na miejscu mężczyznę. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * * * * *