2018-02-14 | Jednostka: KP PSP Włoszczowa

14 lutego 2018 r. po godz. 4 rano  do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 786 w miejscowości Stojewsko, gmina Krasocin.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że ciągnik siodłowy Renault Premium wraz z naczepą zjechał z jezdni do przydrożnego rowu. Pojazd leżał na boku. Z przewróconej naczepy rozsypała się mączka kamienna.  Poszkodowany kierowca został przewieziony do szpitala przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Na skutek zdarzenia doszło do wycieku oleju napędowego ze zbiornika samochodu. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uszczelnieniu zbiornika paliwa, oświetleniu terenu i zebraniu rozlanego oleju przy życiu sorbentu.  Pojazd z naczepą został wyciągnięty z rowu i odholowany na pobliski parking.  Przybyły na miejsce patrol Policji, prowadził dochodzenie w zakresie ustalenia okoliczności zdarzenia.

W akcji ratowniczej, wzięły udział m.in. : 1 samochód ratowniczo–gaśnicze z JRG Włoszczowa i  jeden samochód ratowniczo-gaśniczy z OSP Krasocin  oraz  Policja.

opracowanie: mł. bryg. Tomasz Szymański
zdjęcia: archiwum KP PSP Włoszczowa

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 22.03.2018r. Kielce ul. Warszawska. Około godziny 18.00 w mieszkaniu załączył się czujnik tlenku węgla. Urządzenia pomiarowe straży pożarnej wskazały maksymalne stężenie CO 300 ppm. Pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala 3 osoby. 21.03.2018r. Warzyn Drugi pow. jędrzejowski, Ok. godziny 9.30 samochód osobowy wpadł w poślizg i wyleciał z jezdni. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca auta. ZRM zabrał go do szpitala. Pasażerowi KPP udzielili strażacy. Po przebadaniu przez ZRM pasażer pozostał na miejscu. W działaniach udział brało 4 zastępy Straży Pożarnych, ZRM oraz Policja. * *