×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

2018-02-14 | Jednostka: KP PSP Włoszczowa

14 lutego 2018 r. po godz. 4 rano  do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 786 w miejscowości Stojewsko, gmina Krasocin.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że ciągnik siodłowy Renault Premium wraz z naczepą zjechał z jezdni do przydrożnego rowu. Pojazd leżał na boku. Z przewróconej naczepy rozsypała się mączka kamienna.  Poszkodowany kierowca został przewieziony do szpitala przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Na skutek zdarzenia doszło do wycieku oleju napędowego ze zbiornika samochodu. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uszczelnieniu zbiornika paliwa, oświetleniu terenu i zebraniu rozlanego oleju przy życiu sorbentu.  Pojazd z naczepą został wyciągnięty z rowu i odholowany na pobliski parking.  Przybyły na miejsce patrol Policji, prowadził dochodzenie w zakresie ustalenia okoliczności zdarzenia.

W akcji ratowniczej, wzięły udział m.in. : 1 samochód ratowniczo–gaśnicze z JRG Włoszczowa i  jeden samochód ratowniczo-gaśniczy z OSP Krasocin  oraz  Policja.

opracowanie: mł. bryg. Tomasz Szymański
zdjęcia: archiwum KP PSP Włoszczowa

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 23.06.2018 r. Chęciny . Około godz. 17.35 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach ratowniczych brały udział 5 zastępów Straży Pożarnej, ZRM, LPR i Policja. 21.06.2018 r. W województwie świętokrzyskim odnotowano 40 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. W/w interwencje dotyczyły: uszkodzenia budynków mieszkalnych – 2 interwencje, uszkodzenia budynków gospodarczych – 2 interwencje, usuwania powalonych drzew – 36 interwencji. Podczas w/w zdarzeń nie było osób poszkodowanych. *