2018-02-14 | Jednostka: KP PSP Kazimierza Wielka

12 lutego 2018 roku około godziny 13:30 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Kazimierzy Wielkiej przyjęło zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Zakrzów gmina Skalbmierz. Do działań zadysponowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kazimierzy Wielkiej oraz cztery zastępy z pobliskich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP Skalbmierz, OSP Sielec Kolonia, OSP Topola i OSP Drożejowice).
Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym (KDR) w trakcie rozpoznania ustalił, że  wewnątrz drewnianej stodoły pokrytej dachówką, oprócz składowanego siana i słomy znajdują się maszyny rolnicze oraz około 6 ton zboża.
Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej (JOP) polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów wody, dwóch w natarciu na palący się budynek stodoły, jednego w obronie na zagrożony budynek inwentarski.
Po ugaszeniu pożaru nadpalone elementy drewnianej konstrukcji budynku rozebrano i usunięto poza teren pogorzeliska, a znajdujące się wewnątrz siano, słomę oraz zboże dokładnie przerzucono i przelano wodą. Działania zakończono po dokładnym sprawdzeniu pogorzeliska przy użyciu kamery termowizyjnej i wykluczeniu dalszego zagrożenia. Na miejsce zdarzenia przybył kpt. Marcin Żarek – zastępca komendanta powiatowego PSP w Kazimierzy Wielkiej.

Opracowanie: st. kpt. Krzysztof Jach – JRG Kazimierza Wielka
Zdjęcia: archiwum JRG Kazimierza Wielka.

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 22.03.2018r. Kielce ul. Warszawska. Około godziny 18.00 w mieszkaniu załączył się czujnik tlenku węgla. Urządzenia pomiarowe straży pożarnej wskazały maksymalne stężenie CO 300 ppm. Pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala 3 osoby. 21.03.2018r. Warzyn Drugi pow. jędrzejowski, Ok. godziny 9.30 samochód osobowy wpadł w poślizg i wyleciał z jezdni. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca auta. ZRM zabrał go do szpitala. Pasażerowi KPP udzielili strażacy. Po przebadaniu przez ZRM pasażer pozostał na miejscu. W działaniach udział brało 4 zastępy Straży Pożarnych, ZRM oraz Policja. * *