2018-02-14 | Jednostka: KP PSP Kazimierza Wielka

12 lutego 2018 roku około godziny 13:30 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Kazimierzy Wielkiej przyjęło zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Zakrzów gmina Skalbmierz. Do działań zadysponowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kazimierzy Wielkiej oraz cztery zastępy z pobliskich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP Skalbmierz, OSP Sielec Kolonia, OSP Topola i OSP Drożejowice).
Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym (KDR) w trakcie rozpoznania ustalił, że  wewnątrz drewnianej stodoły pokrytej dachówką, oprócz składowanego siana i słomy znajdują się maszyny rolnicze oraz około 6 ton zboża.
Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej (JOP) polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów wody, dwóch w natarciu na palący się budynek stodoły, jednego w obronie na zagrożony budynek inwentarski.
Po ugaszeniu pożaru nadpalone elementy drewnianej konstrukcji budynku rozebrano i usunięto poza teren pogorzeliska, a znajdujące się wewnątrz siano, słomę oraz zboże dokładnie przerzucono i przelano wodą. Działania zakończono po dokładnym sprawdzeniu pogorzeliska przy użyciu kamery termowizyjnej i wykluczeniu dalszego zagrożenia. Na miejsce zdarzenia przybył kpt. Marcin Żarek – zastępca komendanta powiatowego PSP w Kazimierzy Wielkiej.

Opracowanie: st. kpt. Krzysztof Jach – JRG Kazimierza Wielka
Zdjęcia: archiwum JRG Kazimierza Wielka.

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *