×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

2018-02-15 | Jednostka: KP PSP Starachowice

W Starachowicach od kilku dni trwa kurs dla członków ochotniczych straży pożarnych stanowiący przepustkę do uczestnictwa w akcjach ratowniczo - gaśniczych. Jednym z elementów kursu jest test w komorze dymowej, który został przeprowadzony w 14 lutego w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach.

Morderczy test wydolnościowy wykonywany w ramach zaliczenia komory pozwala na sprawdzenie przydatności adeptów pożarnictwa w symulowanych warunkach akcji ratowniczo – gaśniczej. Strażacy biegali na bieżni, wchodzili po drabinie i wykonywali ćwiczenie na młocie podciągowym.

Wszystkie testy przeprowadzono w pełnym umundurowaniu oraz z aparatem powietrznym. Ostatnim i najbardziej wymagającym ćwiczeniem było przejście przez labirynt w warunkach symulowanego pożaru (temperatura, zadymienie, brak widoczności, ograniczona przestrzeń, hałas). Tego typu testy mają za zadanie przygotować strażaków do pracy przy dużym obciążeniu psychofizycznym oraz do poruszania się w nieznanym i skomplikowanym układzie przestrzennym.

Test w komorze dymowej z wynikiem pozytywnym ukończyło 24 druhów, którzy przez ferie do 23 lutego będą kontynuować szkolenie podstawowe dające możliwość uczestnictwa w rzeczywistych akcjach ratowniczo – gaśniczych.

Opracowanie mł. bryg. Marcin Nyga
Zdjęcia: st. sekc. Adrian Lipa

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 20.06.2018.r. Kielce, zalew kielecki. Około godziny 17:30 strażacy poszukiwali mężczyzny prawdopodobnie znajdującego się pod wodą. Przy użyciu łodzi i sprzętu poszukiwawczego odnaleziono poszkodowanego a nurkowie z PSP wydobyli z wody nieprzytomnego mężczyznę, obecny na miejscu lekarz ZRM stwierdził zgon wydobytej z zalewu osoby. W działaniach udział brało 9 zastępów Straży Pożarnej. 19.06.2018r. Jędrzejów ul. Przypkowskiego. Około godz. 16.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach brały udział 2 zastępy straży pożarnej, ZRM i policja. 18.06.2018 r. Nowiny, pow. kielecki. Około godz. 14:23 na terenie składowania odpadów niebezpiecznych i innych, doszło do kilku wycieków nieznanych substancji z zaworów spustowych zbiorników typu MAUZER. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uszczelnieniu w/w wycieków oraz identyfikacji substancji chemicznych. W działaniach brało udział 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. *