×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

2018-02-15 | Jednostka: KP PSP Sandomierz

14 lutego 2018 roku o godzinie 13:49 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wpłynęło telefoniczne zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 9 w miejscowości Grabina. W chwili dojazdu pierwszego zastępu pojazdy znajdowały się w następującym położeniu: samochód Skoda Fabia w przydrożnym rowie, samochód Volkswagen Bora na jezdni. Osoby podróżujące znajdowały się poza pojazdami. Droga była całkowicie zablokowana, policja organizowała objazd.

Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu trzem uczestnikom wypadku kwalifikowanej pierwszej pomocy, następnie poszkodowanych przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Po przebadaniu jedna osoba została zabrana do szpitala, pozostałe dwie osoby nie wymagały hospitalizacji. Dalsze działania ratowników polegały na odłączeniu instalacji elektrycznych w pojazdach oraz instalacji LPG w VW Bora.

Po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez Policję dokonano sorpcji i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W działaniach uczestniczyli: 3 zastępy JRG Sandomierz i 1 zastęp OSP Klimontów.

Opracowanie: mł. kpt. Paweł Wiśniowski JRG PSP Sandomierz

Zdjęcia: archiwum JRG PSP Sandomierz

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.06.2018 r. W województwie świętokrzyskim odnotowano 40 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. W/w interwencje dotyczyły: uszkodzenia budynków mieszkalnych – 2 interwencje, uszkodzenia budynków gospodarczych – 2 interwencje, usuwania powalonych drzew – 36 interwencji. Podczas w/w zdarzeń nie było osób poszkodowanych. 20.06.2018.r. Kielce, zalew kielecki. Około godziny 17:30 strażacy poszukiwali mężczyzny prawdopodobnie znajdującego się pod wodą. Przy użyciu łodzi i sprzętu poszukiwawczego odnaleziono poszkodowanego a nurkowie z PSP wydobyli z wody nieprzytomnego mężczyznę, obecny na miejscu lekarz ZRM stwierdził zgon wydobytej z zalewu osoby. W działaniach udział brało 9 zastępów Straży Pożarnej. 19.06.2018r. Jędrzejów ul. Przypkowskiego. Około godz. 16.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach brały udział 2 zastępy straży pożarnej, ZRM i policja. 18.06.2018 r. Nowiny, pow. kielecki. Około godz. 14:23 na terenie składowania odpadów niebezpiecznych i innych, doszło do kilku wycieków nieznanych substancji z zaworów spustowych zbiorników typu MAUZER. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uszczelnieniu w/w wycieków oraz identyfikacji substancji chemicznych. W działaniach brało udział 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. *