2018-02-15 | Jednostka: KP PSP Sandomierz

14 lutego 2018 roku o godzinie 13:49 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wpłynęło telefoniczne zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 9 w miejscowości Grabina. W chwili dojazdu pierwszego zastępu pojazdy znajdowały się w następującym położeniu: samochód Skoda Fabia w przydrożnym rowie, samochód Volkswagen Bora na jezdni. Osoby podróżujące znajdowały się poza pojazdami. Droga była całkowicie zablokowana, policja organizowała objazd.

Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu trzem uczestnikom wypadku kwalifikowanej pierwszej pomocy, następnie poszkodowanych przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Po przebadaniu jedna osoba została zabrana do szpitala, pozostałe dwie osoby nie wymagały hospitalizacji. Dalsze działania ratowników polegały na odłączeniu instalacji elektrycznych w pojazdach oraz instalacji LPG w VW Bora.

Po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez Policję dokonano sorpcji i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W działaniach uczestniczyli: 3 zastępy JRG Sandomierz i 1 zastęp OSP Klimontów.

Opracowanie: mł. kpt. Paweł Wiśniowski JRG PSP Sandomierz

Zdjęcia: archiwum JRG PSP Sandomierz

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *