2018-02-15 | Jednostka: KP PSP Sandomierz

14 lutego 2018 roku o godzinie 13:49 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wpłynęło telefoniczne zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 9 w miejscowości Grabina. W chwili dojazdu pierwszego zastępu pojazdy znajdowały się w następującym położeniu: samochód Skoda Fabia w przydrożnym rowie, samochód Volkswagen Bora na jezdni. Osoby podróżujące znajdowały się poza pojazdami. Droga była całkowicie zablokowana, policja organizowała objazd.

Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu trzem uczestnikom wypadku kwalifikowanej pierwszej pomocy, następnie poszkodowanych przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Po przebadaniu jedna osoba została zabrana do szpitala, pozostałe dwie osoby nie wymagały hospitalizacji. Dalsze działania ratowników polegały na odłączeniu instalacji elektrycznych w pojazdach oraz instalacji LPG w VW Bora.

Po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez Policję dokonano sorpcji i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W działaniach uczestniczyli: 3 zastępy JRG Sandomierz i 1 zastęp OSP Klimontów.

Opracowanie: mł. kpt. Paweł Wiśniowski JRG PSP Sandomierz

Zdjęcia: archiwum JRG PSP Sandomierz

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 16.12.2018r. Donosy pow. kazimierski. Na drodze wojewódzkiej W-776 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych Audi 80 i Toyota Yaris. Pojazdami podróżowały trzy osoby. Decyzją lekarza jedna osoba (kierowca Toyoty) została przewieziona do szpitala. W działaniach udział brały 2 zastępy straży pożarnej oraz inne służby.15.12.2018 Kostomłoty Drugie pow. kielecki. Wypadek samochodu osobowego VW GolF na drodze krajowej 74. Pojazdem podróżowało 4 osoby, dwoje dorosłych i dwoje dzieci. Działania straży polegały na wsparciu psychicznym uczestników wypadku do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz podarowaniu dzieciom maskotek "miś ratownik". Do szpitala na obserwacje zabrano 2 dzieci i ich matkę. W działaniach udział brało 3 zastępy straży pożarnej. 12.12.2018r. Czajęcice, pow. ostrowiecki. Wypadek z udziałem samochodu ciężarowego i dostawczego. Pojazdami podróżowali sami kierowcy. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca sam. dostawczego. W działaniach udział brało 6 zastępów straży pożarnej oraz inne służby. * 11.12.2018 r. Rzeczyca Mokra, pow. sandomierski. Około godziny 17.20 do SK KP w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu na parterze. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej stwierdzono duże zadymienie w pomieszczeniu suteryn domu jednorodzinnego. Okazało się, że wewnątrz znajdują się nagromadzone rzeczy, które uległy zapaleniu. Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyłączeniu mediów w budynku, przeszukaniu obiektu, odnalezieniu nieprzytomnej kobiety, jej ewakuacji oraz przekazaniu poszkodowanej ratownikom ZRM. Następnie strażacy podali dwa prądy wody w natarciu na palące się śmieci. W wyniku tego zdarzenia o godz. 19.00 lekarz stwierdził zgon kobiety oraz postanowił zabrać do szpitala znajdującego się na miejscu mężczyznę. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * * * * *