2018-02-15 | Jednostka: KP PSP Sandomierz

14 lutego 2018 roku o godzinie 13:49 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wpłynęło telefoniczne zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 9 w miejscowości Grabina. W chwili dojazdu pierwszego zastępu pojazdy znajdowały się w następującym położeniu: samochód Skoda Fabia w przydrożnym rowie, samochód Volkswagen Bora na jezdni. Osoby podróżujące znajdowały się poza pojazdami. Droga była całkowicie zablokowana, policja organizowała objazd.

Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu trzem uczestnikom wypadku kwalifikowanej pierwszej pomocy, następnie poszkodowanych przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Po przebadaniu jedna osoba została zabrana do szpitala, pozostałe dwie osoby nie wymagały hospitalizacji. Dalsze działania ratowników polegały na odłączeniu instalacji elektrycznych w pojazdach oraz instalacji LPG w VW Bora.

Po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez Policję dokonano sorpcji i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W działaniach uczestniczyli: 3 zastępy JRG Sandomierz i 1 zastęp OSP Klimontów.

Opracowanie: mł. kpt. Paweł Wiśniowski JRG PSP Sandomierz

Zdjęcia: archiwum JRG PSP Sandomierz

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 22.03.2018r. Kielce ul. Warszawska. Około godziny 18.00 w mieszkaniu załączył się czujnik tlenku węgla. Urządzenia pomiarowe straży pożarnej wskazały maksymalne stężenie CO 300 ppm. Pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala 3 osoby. 21.03.2018r. Warzyn Drugi pow. jędrzejowski, Ok. godziny 9.30 samochód osobowy wpadł w poślizg i wyleciał z jezdni. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca auta. ZRM zabrał go do szpitala. Pasażerowi KPP udzielili strażacy. Po przebadaniu przez ZRM pasażer pozostał na miejscu. W działaniach udział brało 4 zastępy Straży Pożarnych, ZRM oraz Policja. * *