2018-02-16 | Jednostka: KP PSP Starachowice

15 lutego 2018r. o godzinie 23:53  dyżurny stanowiska kierowania  KP PSP w Starachowicach przyjął zgłoszenie o pożarze w kotłowni domu jednorodzinnego w Przymiarkach. 

Po dojeździe zastępów stwierdzono zadymienie oraz pożar składowanego drewna w pomieszczeniu kotłowni. Osoby zamieszkujące w budynku ewakuowali się przed dojazdem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu z linii szybkiego natarcia na palące się drewno oraz przewietrzeniu i oddymianiu pomieszczeń objętych pożarem. Następnie kamerą termowizyjną sprawdzono pomieszczenia celem wykluczenia ukrytych zarzewi ognia. Po zakończonych działaniach cały obiekt został sprawdzony pod kątem obecności tlenku węgla.

W działaniach uczestniczyły dwa zastępy z JRG Starachowice oraz OSP Brody i OSP Krynki.

Sporządził: kpt. Jarosław Sobczak,
Zdjęcia: Archiwum KP PSP Starachowice 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 22.03.2018r. Kielce ul. Warszawska. Około godziny 18.00 w mieszkaniu załączył się czujnik tlenku węgla. Urządzenia pomiarowe straży pożarnej wskazały maksymalne stężenie CO 300 ppm. Pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala 3 osoby. 21.03.2018r. Warzyn Drugi pow. jędrzejowski, Ok. godziny 9.30 samochód osobowy wpadł w poślizg i wyleciał z jezdni. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca auta. ZRM zabrał go do szpitala. Pasażerowi KPP udzielili strażacy. Po przebadaniu przez ZRM pasażer pozostał na miejscu. W działaniach udział brało 4 zastępy Straży Pożarnych, ZRM oraz Policja. * *