2018-02-19 | Jednostka: KP PSP Sandomierz

19 lutego o godzinie 13:02 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wpłynęło telefoniczne zgłoszenie o pożarze samochodu ciężarowego. Nieskuteczne próby gaszenia pożaru gaśnicami proszkowymi podjął kierujący pojazdem oraz inni użytkownicy drogi.

Po dojeździe zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej i przeprowadzeniu rozpoznaniu kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że pali się tylne koło i nadkole w samochodzie ciężarowym przewożącego piach. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu piany ciężkiej na palące się elementy pojazdu. Po ugaszeniu ognia przystąpiono do schłodzenia rozgrzanego układu hamulcowego koła.
W działaniach uczestniczyli: 1 zastęp z JRG Sandomierz i 2 zastępy z OSP Klimontów

Opracowanie: mł. kpt. Paweł Wiśniowski JRG PSP Sandomierz
Zdjęcia: archiwum JRG PSP Sandomierz

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 22.03.2018r. Kielce ul. Warszawska. Około godziny 18.00 w mieszkaniu załączył się czujnik tlenku węgla. Urządzenia pomiarowe straży pożarnej wskazały maksymalne stężenie CO 300 ppm. Pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala 3 osoby. 21.03.2018r. Warzyn Drugi pow. jędrzejowski, Ok. godziny 9.30 samochód osobowy wpadł w poślizg i wyleciał z jezdni. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca auta. ZRM zabrał go do szpitala. Pasażerowi KPP udzielili strażacy. Po przebadaniu przez ZRM pasażer pozostał na miejscu. W działaniach udział brało 4 zastępy Straży Pożarnych, ZRM oraz Policja. * *