16 lutego 2018 roku dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru w budynku mieszkalnym w Kielcach. Niezwłocznie na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 2 i 3 w Kielcach.
Po przybyciu strażaków na miejscu pożaru stwierdzono wydobywający się dym z garażu domu jednorodzinnego.  W pierwszej fazie działań strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączając dopływ energii oraz gazu do budynku. Następnie ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego i kamerę termowizyjną, natychmiast przystąpili do podania jednego prądu gaśniczego wody.
Po zlokalizowaniu pożaru, przystąpiono do oddymiania mechanicznego pomieszczeń. Nadpalone elementy wyniesiono na zewnątrz i dokładnie przelano wodą, a budynek skontrolowano przy użyciu urządzeń pomiarowych, nie stwierdzając zagrożenia.
Na miejscu działań obecna była Policja, Pogotowie Energetyczne, Pogotowie Gazowe.

Opracowanie: st. kpt. Marek Dyk
Foto: Archiwum JRG PSP Nr 3 Kielce


siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *