×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

16 lutego 2018 roku dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru w budynku mieszkalnym w Kielcach. Niezwłocznie na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 2 i 3 w Kielcach.
Po przybyciu strażaków na miejscu pożaru stwierdzono wydobywający się dym z garażu domu jednorodzinnego.  W pierwszej fazie działań strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączając dopływ energii oraz gazu do budynku. Następnie ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego i kamerę termowizyjną, natychmiast przystąpili do podania jednego prądu gaśniczego wody.
Po zlokalizowaniu pożaru, przystąpiono do oddymiania mechanicznego pomieszczeń. Nadpalone elementy wyniesiono na zewnątrz i dokładnie przelano wodą, a budynek skontrolowano przy użyciu urządzeń pomiarowych, nie stwierdzając zagrożenia.
Na miejscu działań obecna była Policja, Pogotowie Energetyczne, Pogotowie Gazowe.

Opracowanie: st. kpt. Marek Dyk
Foto: Archiwum JRG PSP Nr 3 Kielce


siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 20.06.2018.r. Kielce, zalew kielecki. Około godziny 17:30 strażacy poszukiwali mężczyzny prawdopodobnie znajdującego się pod wodą. Przy użyciu łodzi i sprzętu poszukiwawczego odnaleziono poszkodowanego a nurkowie z PSP wydobyli z wody nieprzytomnego mężczyznę, obecny na miejscu lekarz ZRM stwierdził zgon wydobytej z zalewu osoby. W działaniach udział brało 9 zastępów Straży Pożarnej. 19.06.2018r. Jędrzejów ul. Przypkowskiego. Około godz. 16.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach brały udział 2 zastępy straży pożarnej, ZRM i policja. 18.06.2018 r. Nowiny, pow. kielecki. Około godz. 14:23 na terenie składowania odpadów niebezpiecznych i innych, doszło do kilku wycieków nieznanych substancji z zaworów spustowych zbiorników typu MAUZER. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uszczelnieniu w/w wycieków oraz identyfikacji substancji chemicznych. W działaniach brało udział 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. *