16 lutego 2018 roku dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru w budynku mieszkalnym w Kielcach. Niezwłocznie na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 2 i 3 w Kielcach.
Po przybyciu strażaków na miejscu pożaru stwierdzono wydobywający się dym z garażu domu jednorodzinnego.  W pierwszej fazie działań strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączając dopływ energii oraz gazu do budynku. Następnie ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego i kamerę termowizyjną, natychmiast przystąpili do podania jednego prądu gaśniczego wody.
Po zlokalizowaniu pożaru, przystąpiono do oddymiania mechanicznego pomieszczeń. Nadpalone elementy wyniesiono na zewnątrz i dokładnie przelano wodą, a budynek skontrolowano przy użyciu urządzeń pomiarowych, nie stwierdzając zagrożenia.
Na miejscu działań obecna była Policja, Pogotowie Energetyczne, Pogotowie Gazowe.

Opracowanie: st. kpt. Marek Dyk
Foto: Archiwum JRG PSP Nr 3 Kielce


siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 22.03.2018r. Kielce ul. Warszawska. Około godziny 18.00 w mieszkaniu załączył się czujnik tlenku węgla. Urządzenia pomiarowe straży pożarnej wskazały maksymalne stężenie CO 300 ppm. Pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala 3 osoby. 21.03.2018r. Warzyn Drugi pow. jędrzejowski, Ok. godziny 9.30 samochód osobowy wpadł w poślizg i wyleciał z jezdni. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca auta. ZRM zabrał go do szpitala. Pasażerowi KPP udzielili strażacy. Po przebadaniu przez ZRM pasażer pozostał na miejscu. W działaniach udział brało 4 zastępy Straży Pożarnych, ZRM oraz Policja. * *