×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

2018-02-19 | Jednostka: KP PSP Opatów

19 lutego 2018 r.  w godzinach porannych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Opatowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Karsy gm. Ożarów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że samochód osobowy marki BMW znajduje się w lesie na dachu. Na jezdni leżało drzewo, które zostało przewrócone w wyniku uderzenia pojazdem. Samochodem podróżowały dwie osoby. Jeden z poszkodowanych został wydobyty przez osoby postronne i w chwili dojazdu zastępów straży pożarnej znajdował się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego, natomiast drugi poszkodowany znajdował się w pojeździe. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stabilizacji pojazdu, wykonaniu dostępu do poszkodowanego przy użyciu narzędzi hydraulicznych, wydobyciu poszkodowanego i pomocy w  transporcie do karetki. W uszkodzonym pojeździe odłączono akumulator i usunięto leżące na jezdni drzewo. Poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG Opatów oraz OSP Ożarów.

 

Opracowanie: asp. Dariusz Urban KP PSP Opatów
Zdjęcia: mł. asp. Michał Mazurkiewcz KP PSP Opatów

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.06.2018 r. W województwie świętokrzyskim odnotowano 40 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. W/w interwencje dotyczyły: uszkodzenia budynków mieszkalnych – 2 interwencje, uszkodzenia budynków gospodarczych – 2 interwencje, usuwania powalonych drzew – 36 interwencji. Podczas w/w zdarzeń nie było osób poszkodowanych. 20.06.2018.r. Kielce, zalew kielecki. Około godziny 17:30 strażacy poszukiwali mężczyzny prawdopodobnie znajdującego się pod wodą. Przy użyciu łodzi i sprzętu poszukiwawczego odnaleziono poszkodowanego a nurkowie z PSP wydobyli z wody nieprzytomnego mężczyznę, obecny na miejscu lekarz ZRM stwierdził zgon wydobytej z zalewu osoby. W działaniach udział brało 9 zastępów Straży Pożarnej. 19.06.2018r. Jędrzejów ul. Przypkowskiego. Około godz. 16.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach brały udział 2 zastępy straży pożarnej, ZRM i policja. 18.06.2018 r. Nowiny, pow. kielecki. Około godz. 14:23 na terenie składowania odpadów niebezpiecznych i innych, doszło do kilku wycieków nieznanych substancji z zaworów spustowych zbiorników typu MAUZER. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uszczelnieniu w/w wycieków oraz identyfikacji substancji chemicznych. W działaniach brało udział 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. *