2018-02-19 | Jednostka: KP PSP Opatów

19 lutego 2018 r.  w godzinach porannych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Opatowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Karsy gm. Ożarów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że samochód osobowy marki BMW znajduje się w lesie na dachu. Na jezdni leżało drzewo, które zostało przewrócone w wyniku uderzenia pojazdem. Samochodem podróżowały dwie osoby. Jeden z poszkodowanych został wydobyty przez osoby postronne i w chwili dojazdu zastępów straży pożarnej znajdował się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego, natomiast drugi poszkodowany znajdował się w pojeździe. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stabilizacji pojazdu, wykonaniu dostępu do poszkodowanego przy użyciu narzędzi hydraulicznych, wydobyciu poszkodowanego i pomocy w  transporcie do karetki. W uszkodzonym pojeździe odłączono akumulator i usunięto leżące na jezdni drzewo. Poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG Opatów oraz OSP Ożarów.

 

Opracowanie: asp. Dariusz Urban KP PSP Opatów
Zdjęcia: mł. asp. Michał Mazurkiewcz KP PSP Opatów

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *