2018-02-19 | Jednostka: KP PSP Opatów

19 lutego 2018 r.  w godzinach porannych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Opatowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Karsy gm. Ożarów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że samochód osobowy marki BMW znajduje się w lesie na dachu. Na jezdni leżało drzewo, które zostało przewrócone w wyniku uderzenia pojazdem. Samochodem podróżowały dwie osoby. Jeden z poszkodowanych został wydobyty przez osoby postronne i w chwili dojazdu zastępów straży pożarnej znajdował się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego, natomiast drugi poszkodowany znajdował się w pojeździe. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stabilizacji pojazdu, wykonaniu dostępu do poszkodowanego przy użyciu narzędzi hydraulicznych, wydobyciu poszkodowanego i pomocy w  transporcie do karetki. W uszkodzonym pojeździe odłączono akumulator i usunięto leżące na jezdni drzewo. Poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG Opatów oraz OSP Ożarów.

 

Opracowanie: asp. Dariusz Urban KP PSP Opatów
Zdjęcia: mł. asp. Michał Mazurkiewcz KP PSP Opatów

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 22.03.2018r. Kielce ul. Warszawska. Około godziny 18.00 w mieszkaniu załączył się czujnik tlenku węgla. Urządzenia pomiarowe straży pożarnej wskazały maksymalne stężenie CO 300 ppm. Pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala 3 osoby. 21.03.2018r. Warzyn Drugi pow. jędrzejowski, Ok. godziny 9.30 samochód osobowy wpadł w poślizg i wyleciał z jezdni. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca auta. ZRM zabrał go do szpitala. Pasażerowi KPP udzielili strażacy. Po przebadaniu przez ZRM pasażer pozostał na miejscu. W działaniach udział brało 4 zastępy Straży Pożarnych, ZRM oraz Policja. * *