×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

2018-02-21 | Jednostka: Staszów

19 lutego 2018 roku w godzinach wieczornych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Staszowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasza budynku mieszkalnego w miejscowości Osiek. Dyżurny stanowiska kierowania niezwłocznie zadysponował  do zdarzenia 4 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Staszowie oraz 3 zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych.

Działania przybyłych na miejsce pożaru zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu, a następnie przystąpiono do częściowej rozbiórki pokrycia dachowego, celem dotarcia do ukrytych zarzewi ognia.
Po zakończonych działaniach budynek został sprawdzony kamera termowizyjną oraz miernikiem wielogazowym na obecność gazów niebezpiecznych i przekazany właścicielowi.

 

Opracowanie: st.kpt. Jarosław Juszczyk
Zdjęcia: kpt. Grzegorz Stawiarz 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 23.06.2018 r. Chęciny . Około godz. 17.35 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach ratowniczych brały udział 5 zastępów Straży Pożarnej, ZRM, LPR i Policja. 21.06.2018 r. W województwie świętokrzyskim odnotowano 40 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. W/w interwencje dotyczyły: uszkodzenia budynków mieszkalnych – 2 interwencje, uszkodzenia budynków gospodarczych – 2 interwencje, usuwania powalonych drzew – 36 interwencji. Podczas w/w zdarzeń nie było osób poszkodowanych. *