×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

21 lutego 2018 r. w godzinach nocnych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Opatowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Słabuszewice gm. Lipnik.

W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że doszło do zapalenia się części dachu budynku mieszkalnego. Mieszkańcy (trzy osoby dorosłe) opuścili budynek przed przybyciem straży pożarnej. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody na palącą się część dachu. W czasie trwania akcji jedna z osób zaczęła się uskarżać na złe samopoczucie. Poszkodowanej udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy (tlenoterapia, wsparcie psychiczne), po przebadaniu przez ZRM poszkodowana pozostała na miejscu zdarzenia. W dalszej części działań przeprowadzono niezbędne prace rozbiórkowe dachu i stropu. Pomieszczenia budynku zostały przewietrzone oraz sprawdzone na obecność tlenku węgla (wynik negatywny). Ponadto drewnianą konstrukcję dachu sprawdzono kamerą termowizyjną.

W działaniach udział brały trzy zastępy z JRG Opatów oraz OSP Lipnik i OSP Słabuszewice.

Opracowanie: asp. sztab. Robert Rędziak KP PSP Opatów

Zdjęcia: asp. sztab. Sławomir Czerwik KP PSP Opatów

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 20.06.2018.r. Kielce, zalew kielecki. Około godziny 17:30 strażacy poszukiwali mężczyzny prawdopodobnie znajdującego się pod wodą. Przy użyciu łodzi i sprzętu poszukiwawczego odnaleziono poszkodowanego a nurkowie z PSP wydobyli z wody nieprzytomnego mężczyznę, obecny na miejscu lekarz ZRM stwierdził zgon wydobytej z zalewu osoby. W działaniach udział brało 9 zastępów Straży Pożarnej. 19.06.2018r. Jędrzejów ul. Przypkowskiego. Około godz. 16.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach brały udział 2 zastępy straży pożarnej, ZRM i policja. 18.06.2018 r. Nowiny, pow. kielecki. Około godz. 14:23 na terenie składowania odpadów niebezpiecznych i innych, doszło do kilku wycieków nieznanych substancji z zaworów spustowych zbiorników typu MAUZER. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uszczelnieniu w/w wycieków oraz identyfikacji substancji chemicznych. W działaniach brało udział 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. *