21 lutego 2018 r. w godzinach nocnych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Opatowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Słabuszewice gm. Lipnik.

W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że doszło do zapalenia się części dachu budynku mieszkalnego. Mieszkańcy (trzy osoby dorosłe) opuścili budynek przed przybyciem straży pożarnej. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody na palącą się część dachu. W czasie trwania akcji jedna z osób zaczęła się uskarżać na złe samopoczucie. Poszkodowanej udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy (tlenoterapia, wsparcie psychiczne), po przebadaniu przez ZRM poszkodowana pozostała na miejscu zdarzenia. W dalszej części działań przeprowadzono niezbędne prace rozbiórkowe dachu i stropu. Pomieszczenia budynku zostały przewietrzone oraz sprawdzone na obecność tlenku węgla (wynik negatywny). Ponadto drewnianą konstrukcję dachu sprawdzono kamerą termowizyjną.

W działaniach udział brały trzy zastępy z JRG Opatów oraz OSP Lipnik i OSP Słabuszewice.

Opracowanie: asp. sztab. Robert Rędziak KP PSP Opatów

Zdjęcia: asp. sztab. Sławomir Czerwik KP PSP Opatów

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *