2018-02-22 | Jednostka: KM PSP Kielce

21 lutego 2018 r. do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach wpłynęło zgłoszenie o pożarze kotłowni w budynku mieszkalnym w miejscowości Stara Słupia gm. Nowa Słupia. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów Straży Pożarnej stwierdzono, że z okna kotłowni znajdującej się w piwnicy budynku mieszkalnego wydobywa się dym. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu w budynku oraz na podaniu jednego prądu wody w natarciu przez okno na palące się pudełka kartonowe znajdujące się w pobliżu pieca.

Po ugaszeniu pożaru, pomieszczenia piwnicy oraz pomieszczenia mieszkalne zostały przewietrzone za pomocą wentylatorów osiowych, a nadpalone elementy znajdujące się w kotłowni zostały usunięte na zewnątrz i przelane wodą. Kotłownia oraz pomieszczenia mieszkalne zostały sprawdzone kamerą termowizyjną oraz urządzeniami pomiarowymi pod kątem obecności tlenku węgla - nie stwierdzono zagrożenia.

W działaniach brało udział 4 zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz 2 zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

Opracowanie: asp. Marcin Pastuszka

Zdjęcia: Archiwum JRG PSP Nr 1 Kielce

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 22.03.2018r. Kielce ul. Warszawska. Około godziny 18.00 w mieszkaniu załączył się czujnik tlenku węgla. Urządzenia pomiarowe straży pożarnej wskazały maksymalne stężenie CO 300 ppm. Pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala 3 osoby. 21.03.2018r. Warzyn Drugi pow. jędrzejowski, Ok. godziny 9.30 samochód osobowy wpadł w poślizg i wyleciał z jezdni. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca auta. ZRM zabrał go do szpitala. Pasażerowi KPP udzielili strażacy. Po przebadaniu przez ZRM pasażer pozostał na miejscu. W działaniach udział brało 4 zastępy Straży Pożarnych, ZRM oraz Policja. * *