2018-02-22 | Jednostka: KM PSP Kielce

21 lutego 2018 r. do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach wpłynęło zgłoszenie o pożarze kotłowni w budynku mieszkalnym w miejscowości Stara Słupia gm. Nowa Słupia. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów Straży Pożarnej stwierdzono, że z okna kotłowni znajdującej się w piwnicy budynku mieszkalnego wydobywa się dym. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu w budynku oraz na podaniu jednego prądu wody w natarciu przez okno na palące się pudełka kartonowe znajdujące się w pobliżu pieca.

Po ugaszeniu pożaru, pomieszczenia piwnicy oraz pomieszczenia mieszkalne zostały przewietrzone za pomocą wentylatorów osiowych, a nadpalone elementy znajdujące się w kotłowni zostały usunięte na zewnątrz i przelane wodą. Kotłownia oraz pomieszczenia mieszkalne zostały sprawdzone kamerą termowizyjną oraz urządzeniami pomiarowymi pod kątem obecności tlenku węgla - nie stwierdzono zagrożenia.

W działaniach brało udział 4 zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz 2 zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

Opracowanie: asp. Marcin Pastuszka

Zdjęcia: Archiwum JRG PSP Nr 1 Kielce

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *