×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

2018-02-22 | Jednostka: KM PSP Kielce

21 lutego 2018 r. do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach wpłynęło zgłoszenie o pożarze kotłowni w budynku mieszkalnym w miejscowości Stara Słupia gm. Nowa Słupia. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów Straży Pożarnej stwierdzono, że z okna kotłowni znajdującej się w piwnicy budynku mieszkalnego wydobywa się dym. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu w budynku oraz na podaniu jednego prądu wody w natarciu przez okno na palące się pudełka kartonowe znajdujące się w pobliżu pieca.

Po ugaszeniu pożaru, pomieszczenia piwnicy oraz pomieszczenia mieszkalne zostały przewietrzone za pomocą wentylatorów osiowych, a nadpalone elementy znajdujące się w kotłowni zostały usunięte na zewnątrz i przelane wodą. Kotłownia oraz pomieszczenia mieszkalne zostały sprawdzone kamerą termowizyjną oraz urządzeniami pomiarowymi pod kątem obecności tlenku węgla - nie stwierdzono zagrożenia.

W działaniach brało udział 4 zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz 2 zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

Opracowanie: asp. Marcin Pastuszka

Zdjęcia: Archiwum JRG PSP Nr 1 Kielce

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 20.06.2018.r. Kielce, zalew kielecki. Około godziny 17:30 strażacy poszukiwali mężczyzny prawdopodobnie znajdującego się pod wodą. Przy użyciu łodzi i sprzętu poszukiwawczego odnaleziono poszkodowanego a nurkowie z PSP wydobyli z wody nieprzytomnego mężczyznę, obecny na miejscu lekarz ZRM stwierdził zgon wydobytej z zalewu osoby. W działaniach udział brało 9 zastępów Straży Pożarnej. 19.06.2018r. Jędrzejów ul. Przypkowskiego. Około godz. 16.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach brały udział 2 zastępy straży pożarnej, ZRM i policja. 18.06.2018 r. Nowiny, pow. kielecki. Około godz. 14:23 na terenie składowania odpadów niebezpiecznych i innych, doszło do kilku wycieków nieznanych substancji z zaworów spustowych zbiorników typu MAUZER. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uszczelnieniu w/w wycieków oraz identyfikacji substancji chemicznych. W działaniach brało udział 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. *