2018-02-23 | Jednostka: KP PSP Opatów

22 lutego 2018 r. w godzinach popołudniowych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Opatowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Czekarzewice Drugie gm. Tarłów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że pali się poddasze budynku mieszkalnego. Wszyscy mieszkańcy opuścili obiekt i nie odnieśli żadnych obrażeń. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w natarciu na palące się poddasze. Następnie dokonano niezbędnych prac rozbiórkowych drewnianego stropu w celu dogaszenia pojedynczych zarzewi ognia. Pomieszczenia zostały przewietrzone oraz sprawdzone na obecność tlenku węgla (wynik negatywny).

W działaniach udział brały 2 zastępy z JRG Opatów, 1 zastęp JRG Lipsko, OSP Tarłów oraz OSP Brzozowa.

 

Opracowanie: kpt. Grzegorz Staniek  KP PSP Opatów

Zdjęcia: asp. Sebastian Czerwik KP PSP Opatów

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *