×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

2018-02-23 | Jednostka: KP PSP Opatów

22 lutego 2018 r. w godzinach popołudniowych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Opatowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Czekarzewice Drugie gm. Tarłów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że pali się poddasze budynku mieszkalnego. Wszyscy mieszkańcy opuścili obiekt i nie odnieśli żadnych obrażeń. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w natarciu na palące się poddasze. Następnie dokonano niezbędnych prac rozbiórkowych drewnianego stropu w celu dogaszenia pojedynczych zarzewi ognia. Pomieszczenia zostały przewietrzone oraz sprawdzone na obecność tlenku węgla (wynik negatywny).

W działaniach udział brały 2 zastępy z JRG Opatów, 1 zastęp JRG Lipsko, OSP Tarłów oraz OSP Brzozowa.

 

Opracowanie: kpt. Grzegorz Staniek  KP PSP Opatów

Zdjęcia: asp. Sebastian Czerwik KP PSP Opatów

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 20.06.2018.r. Kielce, zalew kielecki. Około godziny 17:30 strażacy poszukiwali mężczyzny prawdopodobnie znajdującego się pod wodą. Przy użyciu łodzi i sprzętu poszukiwawczego odnaleziono poszkodowanego a nurkowie z PSP wydobyli z wody nieprzytomnego mężczyznę, obecny na miejscu lekarz ZRM stwierdził zgon wydobytej z zalewu osoby. W działaniach udział brało 9 zastępów Straży Pożarnej. 19.06.2018r. Jędrzejów ul. Przypkowskiego. Około godz. 16.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach brały udział 2 zastępy straży pożarnej, ZRM i policja. 18.06.2018 r. Nowiny, pow. kielecki. Około godz. 14:23 na terenie składowania odpadów niebezpiecznych i innych, doszło do kilku wycieków nieznanych substancji z zaworów spustowych zbiorników typu MAUZER. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uszczelnieniu w/w wycieków oraz identyfikacji substancji chemicznych. W działaniach brało udział 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. *