2018-02-23 | Jednostka: KP PSP Opatów

22 lutego 2018 r. w godzinach popołudniowych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Opatowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Czekarzewice Drugie gm. Tarłów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że pali się poddasze budynku mieszkalnego. Wszyscy mieszkańcy opuścili obiekt i nie odnieśli żadnych obrażeń. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w natarciu na palące się poddasze. Następnie dokonano niezbędnych prac rozbiórkowych drewnianego stropu w celu dogaszenia pojedynczych zarzewi ognia. Pomieszczenia zostały przewietrzone oraz sprawdzone na obecność tlenku węgla (wynik negatywny).

W działaniach udział brały 2 zastępy z JRG Opatów, 1 zastęp JRG Lipsko, OSP Tarłów oraz OSP Brzozowa.

 

Opracowanie: kpt. Grzegorz Staniek  KP PSP Opatów

Zdjęcia: asp. Sebastian Czerwik KP PSP Opatów

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 22.03.2018r. Kielce ul. Warszawska. Około godziny 18.00 w mieszkaniu załączył się czujnik tlenku węgla. Urządzenia pomiarowe straży pożarnej wskazały maksymalne stężenie CO 300 ppm. Pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala 3 osoby. 21.03.2018r. Warzyn Drugi pow. jędrzejowski, Ok. godziny 9.30 samochód osobowy wpadł w poślizg i wyleciał z jezdni. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca auta. ZRM zabrał go do szpitala. Pasażerowi KPP udzielili strażacy. Po przebadaniu przez ZRM pasażer pozostał na miejscu. W działaniach udział brało 4 zastępy Straży Pożarnych, ZRM oraz Policja. * *