2018-02-26 | Jednostka: Staszów

24 lutego 2018 roku w godzinach dopołudniowych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów w miejscowości Wiśniowa  gm. Staszów.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej  stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego z dostawczym. Pojazdy znajdowały się na jezdni, podróżowało nimi łącznie cztery osoby. Troje uczestników zdarzenia opuściło pojazdy o własnych siłach natomiast pasażer fiata cinquecento przebywał w pojeździe.
Działania zastępów straży pożarnej  polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym (wsparcie psychiczne, stabilizacja odcinka szyjnego kręgosłupa - pasażer Fiata). Po dojeździe pozostałych zastępów straży pożarnej oraz zespołu ratownictwa medycznego pasażer fiata został ewakuowany z pojazdu i przekazany ratownikom medycznym. Dalsze działania polegały na usunięciu pojazdów poza jezdnię.
W działaniach uczestniczyły  2 zastępy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Staszowie oraz  2 zastępy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.                                                                                               

Opracowanie: kpt. Grzegorz Stawiarz KP PSP Staszów

Zdjęcia:  mł. kpt. Mariusz Żmuda  KP PSP Staszów

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *