2018-02-26 | Jednostka: Staszów

24 lutego 2018 roku w godzinach dopołudniowych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów w miejscowości Wiśniowa  gm. Staszów.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej  stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego z dostawczym. Pojazdy znajdowały się na jezdni, podróżowało nimi łącznie cztery osoby. Troje uczestników zdarzenia opuściło pojazdy o własnych siłach natomiast pasażer fiata cinquecento przebywał w pojeździe.
Działania zastępów straży pożarnej  polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym (wsparcie psychiczne, stabilizacja odcinka szyjnego kręgosłupa - pasażer Fiata). Po dojeździe pozostałych zastępów straży pożarnej oraz zespołu ratownictwa medycznego pasażer fiata został ewakuowany z pojazdu i przekazany ratownikom medycznym. Dalsze działania polegały na usunięciu pojazdów poza jezdnię.
W działaniach uczestniczyły  2 zastępy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Staszowie oraz  2 zastępy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.                                                                                               

Opracowanie: kpt. Grzegorz Stawiarz KP PSP Staszów

Zdjęcia:  mł. kpt. Mariusz Żmuda  KP PSP Staszów

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 22.03.2018r. Kielce ul. Warszawska. Około godziny 18.00 w mieszkaniu załączył się czujnik tlenku węgla. Urządzenia pomiarowe straży pożarnej wskazały maksymalne stężenie CO 300 ppm. Pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala 3 osoby. 21.03.2018r. Warzyn Drugi pow. jędrzejowski, Ok. godziny 9.30 samochód osobowy wpadł w poślizg i wyleciał z jezdni. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca auta. ZRM zabrał go do szpitala. Pasażerowi KPP udzielili strażacy. Po przebadaniu przez ZRM pasażer pozostał na miejscu. W działaniach udział brało 4 zastępy Straży Pożarnych, ZRM oraz Policja. * *