×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

2018-02-26 | Jednostka: Staszów

24 lutego 2018 roku w godzinach dopołudniowych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów w miejscowości Wiśniowa  gm. Staszów.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej  stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego z dostawczym. Pojazdy znajdowały się na jezdni, podróżowało nimi łącznie cztery osoby. Troje uczestników zdarzenia opuściło pojazdy o własnych siłach natomiast pasażer fiata cinquecento przebywał w pojeździe.
Działania zastępów straży pożarnej  polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym (wsparcie psychiczne, stabilizacja odcinka szyjnego kręgosłupa - pasażer Fiata). Po dojeździe pozostałych zastępów straży pożarnej oraz zespołu ratownictwa medycznego pasażer fiata został ewakuowany z pojazdu i przekazany ratownikom medycznym. Dalsze działania polegały na usunięciu pojazdów poza jezdnię.
W działaniach uczestniczyły  2 zastępy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Staszowie oraz  2 zastępy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.                                                                                               

Opracowanie: kpt. Grzegorz Stawiarz KP PSP Staszów

Zdjęcia:  mł. kpt. Mariusz Żmuda  KP PSP Staszów

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 20.06.2018.r. Kielce, zalew kielecki. Około godziny 17:30 strażacy poszukiwali mężczyzny prawdopodobnie znajdującego się pod wodą. Przy użyciu łodzi i sprzętu poszukiwawczego odnaleziono poszkodowanego a nurkowie z PSP wydobyli z wody nieprzytomnego mężczyznę, obecny na miejscu lekarz ZRM stwierdził zgon wydobytej z zalewu osoby. W działaniach udział brało 9 zastępów Straży Pożarnej. 19.06.2018r. Jędrzejów ul. Przypkowskiego. Około godz. 16.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach brały udział 2 zastępy straży pożarnej, ZRM i policja. 18.06.2018 r. Nowiny, pow. kielecki. Około godz. 14:23 na terenie składowania odpadów niebezpiecznych i innych, doszło do kilku wycieków nieznanych substancji z zaworów spustowych zbiorników typu MAUZER. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uszczelnieniu w/w wycieków oraz identyfikacji substancji chemicznych. W działaniach brało udział 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. *