2018-02-26 | Jednostka: Staszów

24 lutego 2018 roku w godzinach dopołudniowych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów w miejscowości Wiśniowa  gm. Staszów.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej  stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego z dostawczym. Pojazdy znajdowały się na jezdni, podróżowało nimi łącznie cztery osoby. Troje uczestników zdarzenia opuściło pojazdy o własnych siłach natomiast pasażer fiata cinquecento przebywał w pojeździe.
Działania zastępów straży pożarnej  polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym (wsparcie psychiczne, stabilizacja odcinka szyjnego kręgosłupa - pasażer Fiata). Po dojeździe pozostałych zastępów straży pożarnej oraz zespołu ratownictwa medycznego pasażer fiata został ewakuowany z pojazdu i przekazany ratownikom medycznym. Dalsze działania polegały na usunięciu pojazdów poza jezdnię.
W działaniach uczestniczyły  2 zastępy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Staszowie oraz  2 zastępy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.                                                                                               

Opracowanie: kpt. Grzegorz Stawiarz KP PSP Staszów

Zdjęcia:  mł. kpt. Mariusz Żmuda  KP PSP Staszów

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 15.12.2018 Kostomłoty Drugie pow. kielecki. Wypadek samochodu osobowego VW GolF na drodze krajowej 74. Pojazdem podróżowało 4 osoby, dwoje dorosłych i dwoje dzieci. Działania straży polegały na wsparciu psychicznym uczestników wypadku do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz podarowaniu dzieciom maskotek "miś ratownik". Do szpitala na obserwacje zabrano 2 dzieci i ich matkę. W działaniach udział brało 3 zastępy straży pożarnej. 12.12.2018r. Czajęcice, pow. ostrowiecki. Wypadek z udziałem samochodu ciężarowego i dostawczego. Pojazdami podróżowali sami kierowcy. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca sam. dostawczego. W działaniach udział brało 6 zastępów straży pożarnej oraz inne służby. * 11.12.2018 r. Rzeczyca Mokra, pow. sandomierski. Około godziny 17.20 do SK KP w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu na parterze. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej stwierdzono duże zadymienie w pomieszczeniu suteryn domu jednorodzinnego. Okazało się, że wewnątrz znajdują się nagromadzone rzeczy, które uległy zapaleniu. Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyłączeniu mediów w budynku, przeszukaniu obiektu, odnalezieniu nieprzytomnej kobiety, jej ewakuacji oraz przekazaniu poszkodowanej ratownikom ZRM. Następnie strażacy podali dwa prądy wody w natarciu na palące się śmieci. W wyniku tego zdarzenia o godz. 19.00 lekarz stwierdził zgon kobiety oraz postanowił zabrać do szpitala znajdującego się na miejscu mężczyznę. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * * * * *