2018-02-26 | Jednostka: KP PSP Skarżysko-Kamienna

22 lutego 2018 roku odbyły się ćwiczenia doskonalące dla strażaków KP PSP w Skarżysku Kamiennej w zakresie ścinki drzew. W ramach doskonalenia zawodowego pracownicy Nadleśnictwa Skarżysko przeprowadzili zajęcia teoretyczne w świetlicy tutejszej komendy. W sposób obrazowy, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej, przypominali i uczyli ratowników techniki ścinania wiatrołomów, ze szczególnym uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa. Usuwanie połamanych drzew, opartych na budynkach, liniach energetycznych, lub innych drzewach, wymagają niezwykłej staranności i ostrożności. Często takie interwencje prowadzone są jeszcze przy silnie wiejącym wietrze, czy mrozie, a nawet pod presją czasu. Dlatego tak istotne jest ciągłe doskonalenie umiejętności strażaków.

Po odbytych wykładach, strażacy pod okiem instruktorów ćwiczyli techniki posługiwania się pilarkami łańcuchowymi do drewna w warunkach rzeczywistych w Leśnictwie Kierz Niedźwiedzi.

Serdecznie dziękujemy Nadleśniczemu Nadleśnictwa Skarżysko za umożliwienie przeprowadzenia ćwiczeń, a instruktorom, za podzielenie się swoją wiedzą i bogatymi doświadczeniami w zakresie ścinania niebezpiecznie pochylonych drzew.

 

 

Opracowanie: bryg. Jarosław Janowski JRG PSP Skarżysko-Kamienna

Zdjęcia: Archiwum JRG PSP Skarżysko-Kamienna

 

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 22.03.2018r. Kielce ul. Warszawska. Około godziny 18.00 w mieszkaniu załączył się czujnik tlenku węgla. Urządzenia pomiarowe straży pożarnej wskazały maksymalne stężenie CO 300 ppm. Pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala 3 osoby. 21.03.2018r. Warzyn Drugi pow. jędrzejowski, Ok. godziny 9.30 samochód osobowy wpadł w poślizg i wyleciał z jezdni. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca auta. ZRM zabrał go do szpitala. Pasażerowi KPP udzielili strażacy. Po przebadaniu przez ZRM pasażer pozostał na miejscu. W działaniach udział brało 4 zastępy Straży Pożarnych, ZRM oraz Policja. * *