×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

2018-02-26 | Jednostka: KP PSP Skarżysko-Kamienna

22 lutego 2018 roku odbyły się ćwiczenia doskonalące dla strażaków KP PSP w Skarżysku Kamiennej w zakresie ścinki drzew. W ramach doskonalenia zawodowego pracownicy Nadleśnictwa Skarżysko przeprowadzili zajęcia teoretyczne w świetlicy tutejszej komendy. W sposób obrazowy, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej, przypominali i uczyli ratowników techniki ścinania wiatrołomów, ze szczególnym uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa. Usuwanie połamanych drzew, opartych na budynkach, liniach energetycznych, lub innych drzewach, wymagają niezwykłej staranności i ostrożności. Często takie interwencje prowadzone są jeszcze przy silnie wiejącym wietrze, czy mrozie, a nawet pod presją czasu. Dlatego tak istotne jest ciągłe doskonalenie umiejętności strażaków.

Po odbytych wykładach, strażacy pod okiem instruktorów ćwiczyli techniki posługiwania się pilarkami łańcuchowymi do drewna w warunkach rzeczywistych w Leśnictwie Kierz Niedźwiedzi.

Serdecznie dziękujemy Nadleśniczemu Nadleśnictwa Skarżysko za umożliwienie przeprowadzenia ćwiczeń, a instruktorom, za podzielenie się swoją wiedzą i bogatymi doświadczeniami w zakresie ścinania niebezpiecznie pochylonych drzew.

 

 

Opracowanie: bryg. Jarosław Janowski JRG PSP Skarżysko-Kamienna

Zdjęcia: Archiwum JRG PSP Skarżysko-Kamienna

 

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 23.06.2018 r. Chęciny . Około godz. 17.35 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach ratowniczych brały udział 5 zastępów Straży Pożarnej, ZRM, LPR i Policja. 21.06.2018 r. W województwie świętokrzyskim odnotowano 40 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. W/w interwencje dotyczyły: uszkodzenia budynków mieszkalnych – 2 interwencje, uszkodzenia budynków gospodarczych – 2 interwencje, usuwania powalonych drzew – 36 interwencji. Podczas w/w zdarzeń nie było osób poszkodowanych. *