2018-03-02 | Jednostka: KP PSP Włoszczowa

1 marca 2018 r. po godz. 8.20 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze powiatowej w miejscowości Włoszczowa, ul. Przedborska. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono zderzenie dwóch samochodów osobowych: Hyundai i Audi. Pojazdami podróżowały łącznie 3 osoby. Opuściły one samochody o własnych siłach, przed przyjazdem służb ratowniczych. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom uczestniczącym w zdarzeniu. W uszkodzonych pojazdach odłączono akumulatory. Po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego wszystkie osoby zostały przebadane. Kierująca pojazdem Hyundai została zabrana karetką do szpitala. W czasie działań ruch na drodze powiatowej odbywał się wahadłowo. Po zakończeniu działań miejsce zdarzenia przekazano Policji.

W akcji ratowniczej, wzięły udział m.in. : 2 samochody ratowniczo- gaśnicze i specjalne PSP, zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego i Policja.

Opracowanie: mł. bryg. Tomasz Szymański

Zdjęcia: archiwum KP PSP Włoszczowa

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *