×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

2018-03-02 | Jednostka: KP PSP Włoszczowa

1 marca 2018 r. po godz. 8.20 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze powiatowej w miejscowości Włoszczowa, ul. Przedborska. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono zderzenie dwóch samochodów osobowych: Hyundai i Audi. Pojazdami podróżowały łącznie 3 osoby. Opuściły one samochody o własnych siłach, przed przyjazdem służb ratowniczych. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom uczestniczącym w zdarzeniu. W uszkodzonych pojazdach odłączono akumulatory. Po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego wszystkie osoby zostały przebadane. Kierująca pojazdem Hyundai została zabrana karetką do szpitala. W czasie działań ruch na drodze powiatowej odbywał się wahadłowo. Po zakończeniu działań miejsce zdarzenia przekazano Policji.

W akcji ratowniczej, wzięły udział m.in. : 2 samochody ratowniczo- gaśnicze i specjalne PSP, zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego i Policja.

Opracowanie: mł. bryg. Tomasz Szymański

Zdjęcia: archiwum KP PSP Włoszczowa

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 20.06.2018.r. Kielce, zalew kielecki. Około godziny 17:30 strażacy poszukiwali mężczyzny prawdopodobnie znajdującego się pod wodą. Przy użyciu łodzi i sprzętu poszukiwawczego odnaleziono poszkodowanego a nurkowie z PSP wydobyli z wody nieprzytomnego mężczyznę, obecny na miejscu lekarz ZRM stwierdził zgon wydobytej z zalewu osoby. W działaniach udział brało 9 zastępów Straży Pożarnej. 19.06.2018r. Jędrzejów ul. Przypkowskiego. Około godz. 16.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach brały udział 2 zastępy straży pożarnej, ZRM i policja. 18.06.2018 r. Nowiny, pow. kielecki. Około godz. 14:23 na terenie składowania odpadów niebezpiecznych i innych, doszło do kilku wycieków nieznanych substancji z zaworów spustowych zbiorników typu MAUZER. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uszczelnieniu w/w wycieków oraz identyfikacji substancji chemicznych. W działaniach brało udział 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. *