2018-03-02 | Jednostka: KP PSP Włoszczowa

1 marca 2018 r. po godz. 8.20 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze powiatowej w miejscowości Włoszczowa, ul. Przedborska. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono zderzenie dwóch samochodów osobowych: Hyundai i Audi. Pojazdami podróżowały łącznie 3 osoby. Opuściły one samochody o własnych siłach, przed przyjazdem służb ratowniczych. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom uczestniczącym w zdarzeniu. W uszkodzonych pojazdach odłączono akumulatory. Po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego wszystkie osoby zostały przebadane. Kierująca pojazdem Hyundai została zabrana karetką do szpitala. W czasie działań ruch na drodze powiatowej odbywał się wahadłowo. Po zakończeniu działań miejsce zdarzenia przekazano Policji.

W akcji ratowniczej, wzięły udział m.in. : 2 samochody ratowniczo- gaśnicze i specjalne PSP, zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego i Policja.

Opracowanie: mł. bryg. Tomasz Szymański

Zdjęcia: archiwum KP PSP Włoszczowa

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 22.03.2018r. Kielce ul. Warszawska. Około godziny 18.00 w mieszkaniu załączył się czujnik tlenku węgla. Urządzenia pomiarowe straży pożarnej wskazały maksymalne stężenie CO 300 ppm. Pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala 3 osoby. 21.03.2018r. Warzyn Drugi pow. jędrzejowski, Ok. godziny 9.30 samochód osobowy wpadł w poślizg i wyleciał z jezdni. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca auta. ZRM zabrał go do szpitala. Pasażerowi KPP udzielili strażacy. Po przebadaniu przez ZRM pasażer pozostał na miejscu. W działaniach udział brało 4 zastępy Straży Pożarnych, ZRM oraz Policja. * *