2018-03-02 | Jednostka: KP PSP Włoszczowa

2 marca 2018 r. po godz. 10  do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej 742 k. miejscowości Międzylesie gm. Włoszczowa. 

Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzili zderzenie dwóch pojazdów: samochodu osobowego Peugeot 407 z autobusem Mercedes Sprinter. Samochodem osobowym podróżował sam kierowca, który opuścił pojazd przed przybyciem straży. Autobusem podróżowało łącznie 8 osób (w tym 1 mężczyzna, 2 kobiety i 5 dzieci). Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy 1 kobiecie i 5 dzieciom. Z uwagi na bardzo niską temperaturę panującą na zewnątrz  zostali oni umieszczeni w ogrzewanym  samochodzie pożarniczym, w którym został im zapewniony komfort cieplny i wsparcie psychiczne. Działania straży polegały także na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w samochodzie osobowym i autobusie, zebraniu z jezdni przy użyciu sorbentu rozlanych substancji ropopochodnych  i płynów eksploatacyjnych. Przygotowano też zabezpieczenie lądowania helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przybyły na miejsce lekarz z zespołu LPR, przebadał osoby uczestniczące z zdarzeniu. Nie wymagali oni hospitalizacji. Do czasu zakończenia działań ruch na drodze wojewódzkiej nr 742 odbywał się wahadłowo. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez Policję, samochody zostały usunięte na pobocze. Na tym działania zakończono. W akcji ratowniczej, wzięły udział m.in.: 3 samochody ratowniczo- gaśnicze i specjalne PSP, jeden samochód ratowniczo- gaśniczy z OSP Kluczewsko, Zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i Policja.

Opracowanie: mł. bryg. Tomasz Szymański

Zdjęcia: archiwum KP PSP Włoszczowa

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 22.03.2018r. Kielce ul. Warszawska. Około godziny 18.00 w mieszkaniu załączył się czujnik tlenku węgla. Urządzenia pomiarowe straży pożarnej wskazały maksymalne stężenie CO 300 ppm. Pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala 3 osoby. 21.03.2018r. Warzyn Drugi pow. jędrzejowski, Ok. godziny 9.30 samochód osobowy wpadł w poślizg i wyleciał z jezdni. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca auta. ZRM zabrał go do szpitala. Pasażerowi KPP udzielili strażacy. Po przebadaniu przez ZRM pasażer pozostał na miejscu. W działaniach udział brało 4 zastępy Straży Pożarnych, ZRM oraz Policja. * *