×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

2018-03-02 | Jednostka: KP PSP Włoszczowa

2 marca 2018 r. po godz. 10  do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej 742 k. miejscowości Międzylesie gm. Włoszczowa. 

Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzili zderzenie dwóch pojazdów: samochodu osobowego Peugeot 407 z autobusem Mercedes Sprinter. Samochodem osobowym podróżował sam kierowca, który opuścił pojazd przed przybyciem straży. Autobusem podróżowało łącznie 8 osób (w tym 1 mężczyzna, 2 kobiety i 5 dzieci). Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy 1 kobiecie i 5 dzieciom. Z uwagi na bardzo niską temperaturę panującą na zewnątrz  zostali oni umieszczeni w ogrzewanym  samochodzie pożarniczym, w którym został im zapewniony komfort cieplny i wsparcie psychiczne. Działania straży polegały także na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w samochodzie osobowym i autobusie, zebraniu z jezdni przy użyciu sorbentu rozlanych substancji ropopochodnych  i płynów eksploatacyjnych. Przygotowano też zabezpieczenie lądowania helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przybyły na miejsce lekarz z zespołu LPR, przebadał osoby uczestniczące z zdarzeniu. Nie wymagali oni hospitalizacji. Do czasu zakończenia działań ruch na drodze wojewódzkiej nr 742 odbywał się wahadłowo. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez Policję, samochody zostały usunięte na pobocze. Na tym działania zakończono. W akcji ratowniczej, wzięły udział m.in.: 3 samochody ratowniczo- gaśnicze i specjalne PSP, jeden samochód ratowniczo- gaśniczy z OSP Kluczewsko, Zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i Policja.

Opracowanie: mł. bryg. Tomasz Szymański

Zdjęcia: archiwum KP PSP Włoszczowa

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 20.06.2018.r. Kielce, zalew kielecki. Około godziny 17:30 strażacy poszukiwali mężczyzny prawdopodobnie znajdującego się pod wodą. Przy użyciu łodzi i sprzętu poszukiwawczego odnaleziono poszkodowanego a nurkowie z PSP wydobyli z wody nieprzytomnego mężczyznę, obecny na miejscu lekarz ZRM stwierdził zgon wydobytej z zalewu osoby. W działaniach udział brało 9 zastępów Straży Pożarnej. 19.06.2018r. Jędrzejów ul. Przypkowskiego. Około godz. 16.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach brały udział 2 zastępy straży pożarnej, ZRM i policja. 18.06.2018 r. Nowiny, pow. kielecki. Około godz. 14:23 na terenie składowania odpadów niebezpiecznych i innych, doszło do kilku wycieków nieznanych substancji z zaworów spustowych zbiorników typu MAUZER. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uszczelnieniu w/w wycieków oraz identyfikacji substancji chemicznych. W działaniach brało udział 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. *