2018-03-02 | Jednostka: KP PSP Włoszczowa

2 marca 2018 r. po godz. 10  do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej 742 k. miejscowości Międzylesie gm. Włoszczowa. 

Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzili zderzenie dwóch pojazdów: samochodu osobowego Peugeot 407 z autobusem Mercedes Sprinter. Samochodem osobowym podróżował sam kierowca, który opuścił pojazd przed przybyciem straży. Autobusem podróżowało łącznie 8 osób (w tym 1 mężczyzna, 2 kobiety i 5 dzieci). Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy 1 kobiecie i 5 dzieciom. Z uwagi na bardzo niską temperaturę panującą na zewnątrz  zostali oni umieszczeni w ogrzewanym  samochodzie pożarniczym, w którym został im zapewniony komfort cieplny i wsparcie psychiczne. Działania straży polegały także na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w samochodzie osobowym i autobusie, zebraniu z jezdni przy użyciu sorbentu rozlanych substancji ropopochodnych  i płynów eksploatacyjnych. Przygotowano też zabezpieczenie lądowania helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przybyły na miejsce lekarz z zespołu LPR, przebadał osoby uczestniczące z zdarzeniu. Nie wymagali oni hospitalizacji. Do czasu zakończenia działań ruch na drodze wojewódzkiej nr 742 odbywał się wahadłowo. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez Policję, samochody zostały usunięte na pobocze. Na tym działania zakończono. W akcji ratowniczej, wzięły udział m.in.: 3 samochody ratowniczo- gaśnicze i specjalne PSP, jeden samochód ratowniczo- gaśniczy z OSP Kluczewsko, Zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i Policja.

Opracowanie: mł. bryg. Tomasz Szymański

Zdjęcia: archiwum KP PSP Włoszczowa

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *