3 marca 2018 r. w godzinach nocnych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Opatowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Karsy, gm. Ożarów.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że na DK 79 w miejscowości Karsy doszło do zderzenia samochodu osobowego Chrysler Touring z ciągnikiem siodłowym Volvo (naczepa cysterna). W wyniku zderzenia jedna osoba została poszkodowana. Samochód osobowy znajdował się w przydrożnym rowie, natomiast  samochód ciężarowy blokował obydwa pasy jezdni. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji, wydobyciu osoby poszkodowanej z samochodu osobowego, odłączeniu akumulatorów. Osoba poszkodowana po wydobyciu została zabrana do szpitala przez ZRM. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję usunięto z drogi plamę płynów eksploatacyjnych i pozostałości powypadkowe.

W działaniach trwających prawie pięć godzin uczestniczyły dwa zastępy z JRG PSP Opatów oraz zastęp z OSP Ożarów.

 

Opracowanie: mł. kpt. Bernard Bednarczyk KP PSP Opatów

Zdjęcia: asp. Łukasz Masternak KP PSP Opatów

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 22.03.2018r. Kielce ul. Warszawska. Około godziny 18.00 w mieszkaniu załączył się czujnik tlenku węgla. Urządzenia pomiarowe straży pożarnej wskazały maksymalne stężenie CO 300 ppm. Pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala 3 osoby. 21.03.2018r. Warzyn Drugi pow. jędrzejowski, Ok. godziny 9.30 samochód osobowy wpadł w poślizg i wyleciał z jezdni. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca auta. ZRM zabrał go do szpitala. Pasażerowi KPP udzielili strażacy. Po przebadaniu przez ZRM pasażer pozostał na miejscu. W działaniach udział brało 4 zastępy Straży Pożarnych, ZRM oraz Policja. * *