3 marca 2018 r. w godzinach nocnych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Opatowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Karsy, gm. Ożarów.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że na DK 79 w miejscowości Karsy doszło do zderzenia samochodu osobowego Chrysler Touring z ciągnikiem siodłowym Volvo (naczepa cysterna). W wyniku zderzenia jedna osoba została poszkodowana. Samochód osobowy znajdował się w przydrożnym rowie, natomiast  samochód ciężarowy blokował obydwa pasy jezdni. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji, wydobyciu osoby poszkodowanej z samochodu osobowego, odłączeniu akumulatorów. Osoba poszkodowana po wydobyciu została zabrana do szpitala przez ZRM. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję usunięto z drogi plamę płynów eksploatacyjnych i pozostałości powypadkowe.

W działaniach trwających prawie pięć godzin uczestniczyły dwa zastępy z JRG PSP Opatów oraz zastęp z OSP Ożarów.

 

Opracowanie: mł. kpt. Bernard Bednarczyk KP PSP Opatów

Zdjęcia: asp. Łukasz Masternak KP PSP Opatów

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *