×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

3 marca 2018 r. w godzinach nocnych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Opatowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Karsy, gm. Ożarów.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że na DK 79 w miejscowości Karsy doszło do zderzenia samochodu osobowego Chrysler Touring z ciągnikiem siodłowym Volvo (naczepa cysterna). W wyniku zderzenia jedna osoba została poszkodowana. Samochód osobowy znajdował się w przydrożnym rowie, natomiast  samochód ciężarowy blokował obydwa pasy jezdni. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji, wydobyciu osoby poszkodowanej z samochodu osobowego, odłączeniu akumulatorów. Osoba poszkodowana po wydobyciu została zabrana do szpitala przez ZRM. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję usunięto z drogi plamę płynów eksploatacyjnych i pozostałości powypadkowe.

W działaniach trwających prawie pięć godzin uczestniczyły dwa zastępy z JRG PSP Opatów oraz zastęp z OSP Ożarów.

 

Opracowanie: mł. kpt. Bernard Bednarczyk KP PSP Opatów

Zdjęcia: asp. Łukasz Masternak KP PSP Opatów

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 20.06.2018.r. Kielce, zalew kielecki. Około godziny 17:30 strażacy poszukiwali mężczyzny prawdopodobnie znajdującego się pod wodą. Przy użyciu łodzi i sprzętu poszukiwawczego odnaleziono poszkodowanego a nurkowie z PSP wydobyli z wody nieprzytomnego mężczyznę, obecny na miejscu lekarz ZRM stwierdził zgon wydobytej z zalewu osoby. W działaniach udział brało 9 zastępów Straży Pożarnej. 19.06.2018r. Jędrzejów ul. Przypkowskiego. Około godz. 16.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach brały udział 2 zastępy straży pożarnej, ZRM i policja. 18.06.2018 r. Nowiny, pow. kielecki. Około godz. 14:23 na terenie składowania odpadów niebezpiecznych i innych, doszło do kilku wycieków nieznanych substancji z zaworów spustowych zbiorników typu MAUZER. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uszczelnieniu w/w wycieków oraz identyfikacji substancji chemicznych. W działaniach brało udział 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. *