2018-03-05 | Jednostka: KM PSP Kielce

3 marca 2018 roku w Lisowie gm. Morawica, miał miejsce pożar nieużytkowanego przydrożnego baru. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej, pożarem objęte było jedno pomieszczenie i część więźby dachowej. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia natychmiast podano dwa prądy wody w natarciu na palący się budynek. Ratownicy pracowali w sprzęcie ochrony układu oddechowego jednocześnie przeszukując obiekt i jego najbliższe otoczenie w celu ustalenia, czy były osoby poszkodowane. Na szczęście nikogo nie znaleziono. W dalszej kolejności przystąpiono do częściowej rozbiórki dachu i sufitu nad palącym się pomieszczeniem. Budynek miał konstrukcję murowaną z kamienia, drewniane stropy i pokrycie z blachy.

Po całkowitym ugaszeniu pożaru, cały budynek sprawdzono pomieszczenia przy użyciu kamery termowizyjnej nie stwierdzając zarzewi ognia. Działania ratowniczo- gaśnicze trwały 2,5 godziny i brało w nich udział 4 zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

Opracowanie: asp. Marcin Pastuszka

Zdjęcia: Archiwum JRG PSP Nr 4 Chmielnik

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 12.12.2018r. Czajęcice, pow. ostrowiecki. Wypadek z udziałem samochodu ciężarowego i dostawczego. Pojazdami podróżowali sami kierowcy. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca sam. dostawczego. W działaniach udział brało 6 zastępów straży pożarnej oraz inne służby. * 11.12.2018 r. Rzeczyca Mokra, pow. sandomierski. Około godziny 17.20 do SK KP w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu na parterze. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej stwierdzono duże zadymienie w pomieszczeniu suteryn domu jednorodzinnego. Okazało się, że wewnątrz znajdują się nagromadzone rzeczy, które uległy zapaleniu. Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyłączeniu mediów w budynku, przeszukaniu obiektu, odnalezieniu nieprzytomnej kobiety, jej ewakuacji oraz przekazaniu poszkodowanej ratownikom ZRM. Następnie strażacy podali dwa prądy wody w natarciu na palące się śmieci. W wyniku tego zdarzenia o godz. 19.00 lekarz stwierdził zgon kobiety oraz postanowił zabrać do szpitala znajdującego się na miejscu mężczyznę. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * * * * *