×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

2018-03-05 | Jednostka: KM PSP Kielce

3 marca 2018 roku w Lisowie gm. Morawica, miał miejsce pożar nieużytkowanego przydrożnego baru. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej, pożarem objęte było jedno pomieszczenie i część więźby dachowej. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia natychmiast podano dwa prądy wody w natarciu na palący się budynek. Ratownicy pracowali w sprzęcie ochrony układu oddechowego jednocześnie przeszukując obiekt i jego najbliższe otoczenie w celu ustalenia, czy były osoby poszkodowane. Na szczęście nikogo nie znaleziono. W dalszej kolejności przystąpiono do częściowej rozbiórki dachu i sufitu nad palącym się pomieszczeniem. Budynek miał konstrukcję murowaną z kamienia, drewniane stropy i pokrycie z blachy.

Po całkowitym ugaszeniu pożaru, cały budynek sprawdzono pomieszczenia przy użyciu kamery termowizyjnej nie stwierdzając zarzewi ognia. Działania ratowniczo- gaśnicze trwały 2,5 godziny i brało w nich udział 4 zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

Opracowanie: asp. Marcin Pastuszka

Zdjęcia: Archiwum JRG PSP Nr 4 Chmielnik

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.06.2018 r. W województwie świętokrzyskim odnotowano 40 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. W/w interwencje dotyczyły: uszkodzenia budynków mieszkalnych – 2 interwencje, uszkodzenia budynków gospodarczych – 2 interwencje, usuwania powalonych drzew – 36 interwencji. Podczas w/w zdarzeń nie było osób poszkodowanych. 20.06.2018.r. Kielce, zalew kielecki. Około godziny 17:30 strażacy poszukiwali mężczyzny prawdopodobnie znajdującego się pod wodą. Przy użyciu łodzi i sprzętu poszukiwawczego odnaleziono poszkodowanego a nurkowie z PSP wydobyli z wody nieprzytomnego mężczyznę, obecny na miejscu lekarz ZRM stwierdził zgon wydobytej z zalewu osoby. W działaniach udział brało 9 zastępów Straży Pożarnej. 19.06.2018r. Jędrzejów ul. Przypkowskiego. Około godz. 16.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach brały udział 2 zastępy straży pożarnej, ZRM i policja. 18.06.2018 r. Nowiny, pow. kielecki. Około godz. 14:23 na terenie składowania odpadów niebezpiecznych i innych, doszło do kilku wycieków nieznanych substancji z zaworów spustowych zbiorników typu MAUZER. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uszczelnieniu w/w wycieków oraz identyfikacji substancji chemicznych. W działaniach brało udział 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. *