2018-03-05 | Jednostka: KM PSP Kielce

3 marca 2018 roku w Lisowie gm. Morawica, miał miejsce pożar nieużytkowanego przydrożnego baru. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej, pożarem objęte było jedno pomieszczenie i część więźby dachowej. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia natychmiast podano dwa prądy wody w natarciu na palący się budynek. Ratownicy pracowali w sprzęcie ochrony układu oddechowego jednocześnie przeszukując obiekt i jego najbliższe otoczenie w celu ustalenia, czy były osoby poszkodowane. Na szczęście nikogo nie znaleziono. W dalszej kolejności przystąpiono do częściowej rozbiórki dachu i sufitu nad palącym się pomieszczeniem. Budynek miał konstrukcję murowaną z kamienia, drewniane stropy i pokrycie z blachy.

Po całkowitym ugaszeniu pożaru, cały budynek sprawdzono pomieszczenia przy użyciu kamery termowizyjnej nie stwierdzając zarzewi ognia. Działania ratowniczo- gaśnicze trwały 2,5 godziny i brało w nich udział 4 zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

Opracowanie: asp. Marcin Pastuszka

Zdjęcia: Archiwum JRG PSP Nr 4 Chmielnik

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 24.09.2018r. W związku z sytuacją pogodową na terenie kraju, w ciągu dobry w województwie świętokrzyskim odnotowano około 300 interwencji. Zdarzenia związane były z powalonym drzewami, uszkodzonymi dachami oraz budynkami. W działaniach udział brało około 370 zastępów Straży Pożarnej i ponad 1500 strażaków. * 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *