2018-03-05 | Jednostka: KM PSP Kielce

3 marca 2018 roku w Lisowie gm. Morawica, miał miejsce pożar nieużytkowanego przydrożnego baru. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej, pożarem objęte było jedno pomieszczenie i część więźby dachowej. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia natychmiast podano dwa prądy wody w natarciu na palący się budynek. Ratownicy pracowali w sprzęcie ochrony układu oddechowego jednocześnie przeszukując obiekt i jego najbliższe otoczenie w celu ustalenia, czy były osoby poszkodowane. Na szczęście nikogo nie znaleziono. W dalszej kolejności przystąpiono do częściowej rozbiórki dachu i sufitu nad palącym się pomieszczeniem. Budynek miał konstrukcję murowaną z kamienia, drewniane stropy i pokrycie z blachy.

Po całkowitym ugaszeniu pożaru, cały budynek sprawdzono pomieszczenia przy użyciu kamery termowizyjnej nie stwierdzając zarzewi ognia. Działania ratowniczo- gaśnicze trwały 2,5 godziny i brało w nich udział 4 zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

Opracowanie: asp. Marcin Pastuszka

Zdjęcia: Archiwum JRG PSP Nr 4 Chmielnik

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 22.03.2018r. Kielce ul. Warszawska. Około godziny 18.00 w mieszkaniu załączył się czujnik tlenku węgla. Urządzenia pomiarowe straży pożarnej wskazały maksymalne stężenie CO 300 ppm. Pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala 3 osoby. 21.03.2018r. Warzyn Drugi pow. jędrzejowski, Ok. godziny 9.30 samochód osobowy wpadł w poślizg i wyleciał z jezdni. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca auta. ZRM zabrał go do szpitala. Pasażerowi KPP udzielili strażacy. Po przebadaniu przez ZRM pasażer pozostał na miejscu. W działaniach udział brało 4 zastępy Straży Pożarnych, ZRM oraz Policja. * *