2018-03-05 | Jednostka: KP PSP Włoszczowa

5 marca 2018 r. po godz. 2 w nocy  do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Włoszczowa.  

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, stwierdzono pożar budynku garażowego. Pożarem objęty był cały garaż i jego wyposażenie, w tym znajdujący się tam samochód osobowy. Dach budynku zapadł się do środka.  Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądów wody w natarciu na palący się garaż oraz w obronie na sąsiadujący w bliskiej odległości od palącego się obiektu budynek gospodarczy, zlokalizowany na sąsiedniej posesji. Strażacy ratownicy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych w bardzo trudnych warunkach. Podczas prowadzania działań gaśniczych, odnaleziono butlę propan- butan, którą wyniesiono na zewnątrz obiektu i schłodzono. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do rozbiórki konstrukcji budowlanej i wynoszenia zawartości garażu na zewnątrz. Nadpalone przedmioty przelewano wodą. Po ugaszeniu pożaru dokonano ponownej kontroli pogorzeliska kamerą termowizyjną - zarzewi ognia nie stwierdzono. Przybyły na miejsce patrol policji prowadził czynności dochodzeniowo- śledcze.

W akcji która trwała ponad cztery godziny wzięły udział dwa samochody ratowniczo- gaśnicze z JRG Włoszczowa i trzy zastępy OSP - OSP Czarnca, OSP Wola Wiśniowa, OSP Kurzelów.

Opracowanie: mł. bryg. Tomasz Szymański

Zdjęcia: archiwum KP PSP Włoszczowa

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 24.09.2018r. W związku z sytuacją pogodową na terenie kraju, w ciągu dobry w województwie świętokrzyskim odnotowano około 300 interwencji. Zdarzenia związane były z powalonym drzewami, uszkodzonymi dachami oraz budynkami. W działaniach udział brało około 370 zastępów Straży Pożarnej i ponad 1500 strażaków. * 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *