2018-03-05 | Jednostka: KP PSP Włoszczowa

5 marca 2018 r. po godz. 2 w nocy  do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Włoszczowa.  

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, stwierdzono pożar budynku garażowego. Pożarem objęty był cały garaż i jego wyposażenie, w tym znajdujący się tam samochód osobowy. Dach budynku zapadł się do środka.  Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądów wody w natarciu na palący się garaż oraz w obronie na sąsiadujący w bliskiej odległości od palącego się obiektu budynek gospodarczy, zlokalizowany na sąsiedniej posesji. Strażacy ratownicy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych w bardzo trudnych warunkach. Podczas prowadzania działań gaśniczych, odnaleziono butlę propan- butan, którą wyniesiono na zewnątrz obiektu i schłodzono. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do rozbiórki konstrukcji budowlanej i wynoszenia zawartości garażu na zewnątrz. Nadpalone przedmioty przelewano wodą. Po ugaszeniu pożaru dokonano ponownej kontroli pogorzeliska kamerą termowizyjną - zarzewi ognia nie stwierdzono. Przybyły na miejsce patrol policji prowadził czynności dochodzeniowo- śledcze.

W akcji która trwała ponad cztery godziny wzięły udział dwa samochody ratowniczo- gaśnicze z JRG Włoszczowa i trzy zastępy OSP - OSP Czarnca, OSP Wola Wiśniowa, OSP Kurzelów.

Opracowanie: mł. bryg. Tomasz Szymański

Zdjęcia: archiwum KP PSP Włoszczowa

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 12.12.2018r. Czajęcice, pow. ostrowiecki. Wypadek z udziałem samochodu ciężarowego i dostawczego. Pojazdami podróżowali sami kierowcy. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca sam. dostawczego. W działaniach udział brało 6 zastępów straży pożarnej oraz inne służby. * 11.12.2018 r. Rzeczyca Mokra, pow. sandomierski. Około godziny 17.20 do SK KP w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu na parterze. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej stwierdzono duże zadymienie w pomieszczeniu suteryn domu jednorodzinnego. Okazało się, że wewnątrz znajdują się nagromadzone rzeczy, które uległy zapaleniu. Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyłączeniu mediów w budynku, przeszukaniu obiektu, odnalezieniu nieprzytomnej kobiety, jej ewakuacji oraz przekazaniu poszkodowanej ratownikom ZRM. Następnie strażacy podali dwa prądy wody w natarciu na palące się śmieci. W wyniku tego zdarzenia o godz. 19.00 lekarz stwierdził zgon kobiety oraz postanowił zabrać do szpitala znajdującego się na miejscu mężczyznę. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * * * * *