×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

2018-03-05 | Jednostka: KP PSP Włoszczowa

5 marca 2018 r. po godz. 2 w nocy  do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Włoszczowa.  

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, stwierdzono pożar budynku garażowego. Pożarem objęty był cały garaż i jego wyposażenie, w tym znajdujący się tam samochód osobowy. Dach budynku zapadł się do środka.  Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądów wody w natarciu na palący się garaż oraz w obronie na sąsiadujący w bliskiej odległości od palącego się obiektu budynek gospodarczy, zlokalizowany na sąsiedniej posesji. Strażacy ratownicy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych w bardzo trudnych warunkach. Podczas prowadzania działań gaśniczych, odnaleziono butlę propan- butan, którą wyniesiono na zewnątrz obiektu i schłodzono. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do rozbiórki konstrukcji budowlanej i wynoszenia zawartości garażu na zewnątrz. Nadpalone przedmioty przelewano wodą. Po ugaszeniu pożaru dokonano ponownej kontroli pogorzeliska kamerą termowizyjną - zarzewi ognia nie stwierdzono. Przybyły na miejsce patrol policji prowadził czynności dochodzeniowo- śledcze.

W akcji która trwała ponad cztery godziny wzięły udział dwa samochody ratowniczo- gaśnicze z JRG Włoszczowa i trzy zastępy OSP - OSP Czarnca, OSP Wola Wiśniowa, OSP Kurzelów.

Opracowanie: mł. bryg. Tomasz Szymański

Zdjęcia: archiwum KP PSP Włoszczowa

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.06.2018 r. W województwie świętokrzyskim odnotowano 40 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. W/w interwencje dotyczyły: uszkodzenia budynków mieszkalnych – 2 interwencje, uszkodzenia budynków gospodarczych – 2 interwencje, usuwania powalonych drzew – 36 interwencji. Podczas w/w zdarzeń nie było osób poszkodowanych. 20.06.2018.r. Kielce, zalew kielecki. Około godziny 17:30 strażacy poszukiwali mężczyzny prawdopodobnie znajdującego się pod wodą. Przy użyciu łodzi i sprzętu poszukiwawczego odnaleziono poszkodowanego a nurkowie z PSP wydobyli z wody nieprzytomnego mężczyznę, obecny na miejscu lekarz ZRM stwierdził zgon wydobytej z zalewu osoby. W działaniach udział brało 9 zastępów Straży Pożarnej. 19.06.2018r. Jędrzejów ul. Przypkowskiego. Około godz. 16.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach brały udział 2 zastępy straży pożarnej, ZRM i policja. 18.06.2018 r. Nowiny, pow. kielecki. Około godz. 14:23 na terenie składowania odpadów niebezpiecznych i innych, doszło do kilku wycieków nieznanych substancji z zaworów spustowych zbiorników typu MAUZER. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uszczelnieniu w/w wycieków oraz identyfikacji substancji chemicznych. W działaniach brało udział 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. *