2018-03-05 | Jednostka: KP PSP Włoszczowa

5 marca 2018 r. po godz. 2 w nocy  do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Włoszczowa.  

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, stwierdzono pożar budynku garażowego. Pożarem objęty był cały garaż i jego wyposażenie, w tym znajdujący się tam samochód osobowy. Dach budynku zapadł się do środka.  Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądów wody w natarciu na palący się garaż oraz w obronie na sąsiadujący w bliskiej odległości od palącego się obiektu budynek gospodarczy, zlokalizowany na sąsiedniej posesji. Strażacy ratownicy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych w bardzo trudnych warunkach. Podczas prowadzania działań gaśniczych, odnaleziono butlę propan- butan, którą wyniesiono na zewnątrz obiektu i schłodzono. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do rozbiórki konstrukcji budowlanej i wynoszenia zawartości garażu na zewnątrz. Nadpalone przedmioty przelewano wodą. Po ugaszeniu pożaru dokonano ponownej kontroli pogorzeliska kamerą termowizyjną - zarzewi ognia nie stwierdzono. Przybyły na miejsce patrol policji prowadził czynności dochodzeniowo- śledcze.

W akcji która trwała ponad cztery godziny wzięły udział dwa samochody ratowniczo- gaśnicze z JRG Włoszczowa i trzy zastępy OSP - OSP Czarnca, OSP Wola Wiśniowa, OSP Kurzelów.

Opracowanie: mł. bryg. Tomasz Szymański

Zdjęcia: archiwum KP PSP Włoszczowa

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 22.03.2018r. Kielce ul. Warszawska. Około godziny 18.00 w mieszkaniu załączył się czujnik tlenku węgla. Urządzenia pomiarowe straży pożarnej wskazały maksymalne stężenie CO 300 ppm. Pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala 3 osoby. 21.03.2018r. Warzyn Drugi pow. jędrzejowski, Ok. godziny 9.30 samochód osobowy wpadł w poślizg i wyleciał z jezdni. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca auta. ZRM zabrał go do szpitala. Pasażerowi KPP udzielili strażacy. Po przebadaniu przez ZRM pasażer pozostał na miejscu. W działaniach udział brało 4 zastępy Straży Pożarnych, ZRM oraz Policja. * *