2018-03-05 | Jednostka: KP PSP Starachowice

5 marca 2018 roku Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach odebrał zgłoszenie o pożarze drewnianego budynku mieszkalnego w miejscowości Tychów Stary. Na miejsce zadysponowano cztery zastępy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Starachowicach, OSP Tychów Stary oraz OSP Mirzec. Po przybyciu Straży Pożarnej na miejsce okazało się, że zapaleniu uległy deski przy konstrukcji dachu, które częściowo ugasił właściciel zaalarmowany przez sąsiadów.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody z linii szybkiego natarcia w celu dogaszenia pożaru oraz skontrolowaniu konstrukcji dachu przy użyciu kamery termowizyjnej. Po ugaszeniu ognia dokonano częściowej rozbiórki nadpalonych elementów konstrukcji dachu. W działaniach trwających dwie godziny udział brało 24 strażaków.

Opracowanie: kpt. Dąbrowski Konrad
Zdjęcia: kpt. Sobczak Jarosław

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 12.12.2018r. Czajęcice, pow. ostrowiecki. Wypadek z udziałem samochodu ciężarowego i dostawczego. Pojazdami podróżowali sami kierowcy. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca sam. dostawczego. W działaniach udział brało 6 zastępów straży pożarnej oraz inne służby. * 11.12.2018 r. Rzeczyca Mokra, pow. sandomierski. Około godziny 17.20 do SK KP w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu na parterze. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej stwierdzono duże zadymienie w pomieszczeniu suteryn domu jednorodzinnego. Okazało się, że wewnątrz znajdują się nagromadzone rzeczy, które uległy zapaleniu. Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyłączeniu mediów w budynku, przeszukaniu obiektu, odnalezieniu nieprzytomnej kobiety, jej ewakuacji oraz przekazaniu poszkodowanej ratownikom ZRM. Następnie strażacy podali dwa prądy wody w natarciu na palące się śmieci. W wyniku tego zdarzenia o godz. 19.00 lekarz stwierdził zgon kobiety oraz postanowił zabrać do szpitala znajdującego się na miejscu mężczyznę. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * * * * *