2018-03-05 | Jednostka: KP PSP Starachowice

5 marca 2018 roku Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach odebrał zgłoszenie o pożarze drewnianego budynku mieszkalnego w miejscowości Tychów Stary. Na miejsce zadysponowano cztery zastępy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Starachowicach, OSP Tychów Stary oraz OSP Mirzec. Po przybyciu Straży Pożarnej na miejsce okazało się, że zapaleniu uległy deski przy konstrukcji dachu, które częściowo ugasił właściciel zaalarmowany przez sąsiadów.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody z linii szybkiego natarcia w celu dogaszenia pożaru oraz skontrolowaniu konstrukcji dachu przy użyciu kamery termowizyjnej. Po ugaszeniu ognia dokonano częściowej rozbiórki nadpalonych elementów konstrukcji dachu. W działaniach trwających dwie godziny udział brało 24 strażaków.

Opracowanie: kpt. Dąbrowski Konrad
Zdjęcia: kpt. Sobczak Jarosław

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 20.03.2018r. Koniemłoty, pow. staszowski. Około 18:47 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jeden z pojazdów znajdował się na poboczu, drugi na jezdni (blokując pas ruchu). Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kpp osobom podróżującym (wsparcie psychiczne) i odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Po przybyciu ZRM osoby poszkodowane zostały przekazane i po przebadaniu pozostały na miejscu zdarzenia. Akcja ratownicza była prowadzona przez 5 zastępów straży pożarnej oraz inne służby. * 18.03.2018r. Kielce ul. Romualda, Około godziny 12, w stan alarmowy weszła czujka tlenku węgla będąca na wyposażeniu mieszkania w bloku wielorodzinnym. Po dojeździe PSP strażacy dokonali pomiaru swoimi detektorami, stwierdzając stężenie CO na poziomie 190 ppm. Następnie sprawdzono pozostałe mieszkania w pionie, w każdym odnotowując podwyższone wartości czadu (od 50 do 150 ppm). Nie było osób poszkodowanych. Przypuszczalnie zagrożenie powstało na skutek niedrożności przewodów wentylacyjnych. Na miejscu działała Państwowa Straż Pożarna oraz Pogotowie Gazowe. * 18.03.2018 r. Kostki Małe pow. buski. o godz.00.22 samochód osobowy BMW uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba czyli kierujący tym pojazdem poniósł śmierć. W działaniach trwających ponad 4 godziny udział brały 3 zastępy straży pożarnej. * * *