2018-09-05 | Jednostka: KP PSP Jędrzejów

4 września przed godziną 15:00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie otrzymało informację, że w miejscowości Brzegi w powiecie jędrzejowskim na drodze krajowej K-7 doszło do wypadku samochodu osobowego z ciężarowym (cysterna). Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono informację, że w rowie znajduje się ciągnik siodłowy wraz z cysterną, która stwarza zagrożenie osunięcia się na bok. Poza jezdnią znajdował się samochód osobowy, w którym przebywał mężczyzna niemogący go opuścić. Cysterna służyła do przewozu gazów skroplonych, była pusta.

Do działań zadysponowano samochód  Mega City wchodzący w skład Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego. Przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonano dostęp i w obecności ratownika medycznego wydobyto kierowcę samochodu osobowego. Na miejscu zdarzenia znajdował się patrol policji, który kierował ruchem. Dalsze działania polegały na zabezpieczeniu cysterny przed przewróceniem. Po przybyciu Mega City wyciągnięto cysternę na drogę, w trakcie tych działań ruch był wstrzymany przez policję w obu kierunkach. Cysterna została ustawiona na wyłączonym pasie jezdni. Ruch został przywrócony w obu kierunkach. W działaniach brało udział 6 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

Opracowanie: bryg. Bogdan Niezgoda

Zdjęcia: kpt. Sylwester Delipacy

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 11.11.2018r. Rzepin Pierwszy, pow. starachowicki. Około godz. 14:51 zastępy JRG Starachowice zostały zadysponowane do zderzenia dwóch samochodów osobowych na DW 756 . Pojazdami podróżowali wyłącznie kierowcy. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Będący na miejscu ZRM podjął decyzję o zabraniu 2 kobiet do szpitala w celu dalszych badań. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * 10.11.2018r. Fidor, pow. konecki. Około godziny 15:00 doszło do dachowania samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia poszkodowana została osoba kierujęca autem. W działaniach brały udział 2 zastepy straży pożarnej oraz inne służby. * 09.11.2018r. Kazimierza Wielka ul. Szkolna. Około godziny 12:45 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Samochodami podróżowali sami kierowcy. Strażacy po przyjeździe na miejsce wypadku i zabezpieczeniu terenu, udzielili kwalifikowanej pomocy medycznej uczestnikom zdarzenia , następnie przekazali poszkodowanych Pogotowiu Ratunkowemu. Strażacy zabezpieczyli równocześnie stronę techniczną zdarzenia. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej. * * * *