2018-09-05 | Jednostka: KP PSP Jędrzejów

4 września przed godziną 15:00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie otrzymało informację, że w miejscowości Brzegi w powiecie jędrzejowskim na drodze krajowej K-7 doszło do wypadku samochodu osobowego z ciężarowym (cysterna). Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono informację, że w rowie znajduje się ciągnik siodłowy wraz z cysterną, która stwarza zagrożenie osunięcia się na bok. Poza jezdnią znajdował się samochód osobowy, w którym przebywał mężczyzna niemogący go opuścić. Cysterna służyła do przewozu gazów skroplonych, była pusta.

Do działań zadysponowano samochód  Mega City wchodzący w skład Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego. Przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonano dostęp i w obecności ratownika medycznego wydobyto kierowcę samochodu osobowego. Na miejscu zdarzenia znajdował się patrol policji, który kierował ruchem. Dalsze działania polegały na zabezpieczeniu cysterny przed przewróceniem. Po przybyciu Mega City wyciągnięto cysternę na drogę, w trakcie tych działań ruch był wstrzymany przez policję w obu kierunkach. Cysterna została ustawiona na wyłączonym pasie jezdni. Ruch został przywrócony w obu kierunkach. W działaniach brało udział 6 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

Opracowanie: bryg. Bogdan Niezgoda

Zdjęcia: kpt. Sylwester Delipacy

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *