2018-09-05 | Jednostka: KP PSP Jędrzejów

4 września przed godziną 15:00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie otrzymało informację, że w miejscowości Brzegi w powiecie jędrzejowskim na drodze krajowej K-7 doszło do wypadku samochodu osobowego z ciężarowym (cysterna). Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono informację, że w rowie znajduje się ciągnik siodłowy wraz z cysterną, która stwarza zagrożenie osunięcia się na bok. Poza jezdnią znajdował się samochód osobowy, w którym przebywał mężczyzna niemogący go opuścić. Cysterna służyła do przewozu gazów skroplonych, była pusta.

Do działań zadysponowano samochód  Mega City wchodzący w skład Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego. Przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonano dostęp i w obecności ratownika medycznego wydobyto kierowcę samochodu osobowego. Na miejscu zdarzenia znajdował się patrol policji, który kierował ruchem. Dalsze działania polegały na zabezpieczeniu cysterny przed przewróceniem. Po przybyciu Mega City wyciągnięto cysternę na drogę, w trakcie tych działań ruch był wstrzymany przez policję w obu kierunkach. Cysterna została ustawiona na wyłączonym pasie jezdni. Ruch został przywrócony w obu kierunkach. W działaniach brało udział 6 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

Opracowanie: bryg. Bogdan Niezgoda

Zdjęcia: kpt. Sylwester Delipacy

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 415

Odwiedzin od 28.12.2018 8600

* 17.01.2019 r. Sędziszów powiat jędrzejowski. Około godziny 06:10 doszło do wypadku samochodu osobowego. Poszkodowana została jedna osoba. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej. Zabezpieczoną przekazali Pogotowiu Ratunkowemu przybyłemu na miejsce zdarzenia. Równocześnie strażacy zajęli się stroną techniczną wypadku. W działaniach brało udział 4 zastępy Straży Pożarnej.16.01.2019 r. Kranów, pow. kielecki. Około godziny 14:29 doszło do pożaru sadzy w budynku jednorodzinnym. Brak osób poszkodowanych. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca, strąceniu nagromadzonej sadzy znajdującej się w przewodzie kominowym, kontroli temperatury komina oraz kontroli powietrza na obecność tlenku węgla przy użyciu specjalistycznego sprzętu. W działaniach udział brało 4 zastępy Straży Pożarnej oraz Policja. * 15.01.2019 r. Piotrowice, pow. sandomierski. Około godziny 15:14 zauważono dwa psy znajdujące się w wodzie około 20 metrów od brzegu rzeki Wisły. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uratowaniu zwierząt przy pomocy deski lodowej oraz przekazaniu ich właścicielowi. W działaniach brało udział 5 zastępów Straży Pożarnej. * 14.01.2019 r. Skarżysko – Kamienna, ul. Partyzantów. Około godziny 19:05 doszło do pożaru dachu i poddasza budynku mieszkalnego wielorodzinnego. Strażacy ewakuowali 57 osób, równocześnie zostały podjęte działania gaśnicze. W działaniach brało udział 15 zastępów Straży Pożarnej. * * * * * *