2018-09-06 | Jednostka: Skarżysko-Kamienna

5 września 2018 tuż po godzinie 15 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 7 z ulicą Rycerską w Skarżysku-Kamiennej doszło do kolizji samochodu osobowego z busem. W wyniku zderzenia się pojazdów jedna osoba trafiła do szpitala. O zdarzeniu straż pożarną powiadomił jeden ze świadków zderzenia, który załączył ręcznie syrenę alarmową znajdującą się w pobliskim budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej.

To właśnie druhowie z tej jednostki przybyli jako pierwsi na miejsce zdarzenia, a tuż po nich pojawili się strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Skarżysku-Kamiennej.  Po dojeździe działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przy pomocy pachołków i pojazdów pożarniczych, zabezpieczeniu uszkodzonych pojazdów poprzez odłączenie akumulatorów i zakręcenie instalacji LPG w jednym z pojazdów. Dokonano również sorpcji płynów eksploatacyjnych, które w wyniku kolizji wyciekły na jezdnię z rozbitych samochodów.  Kierowcy pojazdów Seata Inca i Forda Transita, którzy byli jedynymi uczestnikami zdarzenia zostali przebadani przez przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego. Kierowca Seata został zabrany do szpitala na dalsze badania, natomiast kierowca Forda pozostał na miejscu zdarzenia.

Na czas działań służb ratowniczych ruch na drodze odbywał się wahadłowo i był kierowany przez Policję.

Opracowanie: st. kpt. Piotr Łojek, KP PSP Skarżysko- Kamienna
Zdjęcia: Archiwum KP PSP Skarżysko- Kamienna

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 11.11.2018r. Rzepin Pierwszy, pow. starachowicki. Około godz. 14:51 zastępy JRG Starachowice zostały zadysponowane do zderzenia dwóch samochodów osobowych na DW 756 . Pojazdami podróżowali wyłącznie kierowcy. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Będący na miejscu ZRM podjął decyzję o zabraniu 2 kobiet do szpitala w celu dalszych badań. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * 10.11.2018r. Fidor, pow. konecki. Około godziny 15:00 doszło do dachowania samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia poszkodowana została osoba kierujęca autem. W działaniach brały udział 2 zastepy straży pożarnej oraz inne służby. * 09.11.2018r. Kazimierza Wielka ul. Szkolna. Około godziny 12:45 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Samochodami podróżowali sami kierowcy. Strażacy po przyjeździe na miejsce wypadku i zabezpieczeniu terenu, udzielili kwalifikowanej pomocy medycznej uczestnikom zdarzenia , następnie przekazali poszkodowanych Pogotowiu Ratunkowemu. Strażacy zabezpieczyli równocześnie stronę techniczną zdarzenia. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej. * * * *