2018-09-06 | Jednostka: Skarżysko-Kamienna

5 września 2018 tuż po godzinie 15 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 7 z ulicą Rycerską w Skarżysku-Kamiennej doszło do kolizji samochodu osobowego z busem. W wyniku zderzenia się pojazdów jedna osoba trafiła do szpitala. O zdarzeniu straż pożarną powiadomił jeden ze świadków zderzenia, który załączył ręcznie syrenę alarmową znajdującą się w pobliskim budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej.

To właśnie druhowie z tej jednostki przybyli jako pierwsi na miejsce zdarzenia, a tuż po nich pojawili się strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Skarżysku-Kamiennej.  Po dojeździe działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przy pomocy pachołków i pojazdów pożarniczych, zabezpieczeniu uszkodzonych pojazdów poprzez odłączenie akumulatorów i zakręcenie instalacji LPG w jednym z pojazdów. Dokonano również sorpcji płynów eksploatacyjnych, które w wyniku kolizji wyciekły na jezdnię z rozbitych samochodów.  Kierowcy pojazdów Seata Inca i Forda Transita, którzy byli jedynymi uczestnikami zdarzenia zostali przebadani przez przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego. Kierowca Seata został zabrany do szpitala na dalsze badania, natomiast kierowca Forda pozostał na miejscu zdarzenia.

Na czas działań służb ratowniczych ruch na drodze odbywał się wahadłowo i był kierowany przez Policję.

Opracowanie: st. kpt. Piotr Łojek, KP PSP Skarżysko- Kamienna
Zdjęcia: Archiwum KP PSP Skarżysko- Kamienna

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 423

Odwiedzin od 28.12.2018 8608

* 17.01.2019 r. Sędziszów powiat jędrzejowski. Około godziny 06:10 doszło do wypadku samochodu osobowego. Poszkodowana została jedna osoba. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej. Zabezpieczoną przekazali Pogotowiu Ratunkowemu przybyłemu na miejsce zdarzenia. Równocześnie strażacy zajęli się stroną techniczną wypadku. W działaniach brało udział 4 zastępy Straży Pożarnej.16.01.2019 r. Kranów, pow. kielecki. Około godziny 14:29 doszło do pożaru sadzy w budynku jednorodzinnym. Brak osób poszkodowanych. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca, strąceniu nagromadzonej sadzy znajdującej się w przewodzie kominowym, kontroli temperatury komina oraz kontroli powietrza na obecność tlenku węgla przy użyciu specjalistycznego sprzętu. W działaniach udział brało 4 zastępy Straży Pożarnej oraz Policja. * 15.01.2019 r. Piotrowice, pow. sandomierski. Około godziny 15:14 zauważono dwa psy znajdujące się w wodzie około 20 metrów od brzegu rzeki Wisły. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uratowaniu zwierząt przy pomocy deski lodowej oraz przekazaniu ich właścicielowi. W działaniach brało udział 5 zastępów Straży Pożarnej. * 14.01.2019 r. Skarżysko – Kamienna, ul. Partyzantów. Około godziny 19:05 doszło do pożaru dachu i poddasza budynku mieszkalnego wielorodzinnego. Strażacy ewakuowali 57 osób, równocześnie zostały podjęte działania gaśnicze. W działaniach brało udział 15 zastępów Straży Pożarnej. * * * * * *