2018-09-06 | Jednostka: Skarżysko-Kamienna

5 września 2018 tuż po godzinie 15 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 7 z ulicą Rycerską w Skarżysku-Kamiennej doszło do kolizji samochodu osobowego z busem. W wyniku zderzenia się pojazdów jedna osoba trafiła do szpitala. O zdarzeniu straż pożarną powiadomił jeden ze świadków zderzenia, który załączył ręcznie syrenę alarmową znajdującą się w pobliskim budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej.

To właśnie druhowie z tej jednostki przybyli jako pierwsi na miejsce zdarzenia, a tuż po nich pojawili się strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Skarżysku-Kamiennej.  Po dojeździe działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przy pomocy pachołków i pojazdów pożarniczych, zabezpieczeniu uszkodzonych pojazdów poprzez odłączenie akumulatorów i zakręcenie instalacji LPG w jednym z pojazdów. Dokonano również sorpcji płynów eksploatacyjnych, które w wyniku kolizji wyciekły na jezdnię z rozbitych samochodów.  Kierowcy pojazdów Seata Inca i Forda Transita, którzy byli jedynymi uczestnikami zdarzenia zostali przebadani przez przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego. Kierowca Seata został zabrany do szpitala na dalsze badania, natomiast kierowca Forda pozostał na miejscu zdarzenia.

Na czas działań służb ratowniczych ruch na drodze odbywał się wahadłowo i był kierowany przez Policję.

Opracowanie: st. kpt. Piotr Łojek, KP PSP Skarżysko- Kamienna
Zdjęcia: Archiwum KP PSP Skarżysko- Kamienna

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *