2018-09-06 | Jednostka: KP PSP Busko-Zdrój

4 września 2018 roku około godz. 17.30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Busku-Zdroju wpłynęło zgłoszenie o pożarze suszarni w miejscowości Podlesie, gmina Tuczępy. Dyżurny do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z JRG PSP z Buska-Zdroju, jeden zastęp z JRG PSP ze Staszowa oraz trzy zastępy OSP włączone do KSRG, tj. OSP Tuczępy, OSP Grzymała i OSP Niziny. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że pożarem objęta jest suszarnia kryta eternitem, w której znajdowały się owoce poddane procesowi suszenia.
Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego wody w natarciu na palący się obiekt oraz drugiego w obronie na sąsiadujące z suszarnią wiaty gospodarcze.
Do budynku nie była podłączona instalacja elektryczna. Po ugaszeniu pożaru, przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzono pogorzelisko celem wykluczenia ukrytych zarzewi ognia.

Opracowanie: asp. sztab. Poniewierski Marek
Zdjęcia: KP PSP w Busku-Zdroju

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *