2018-09-07 | Jednostka: KP PSP Skarżysko-Kamienna

6 września o godz. 17.33 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej wpłynęło zgłoszenie o kolizji drogowej dwóch samochodów osobowych. Kilka minut później skarżyscy strażacy byli już na miejscu w sile dwóch zastępów. Okazało że na skrzyżowaniu ulicy Konarskiego z ulicą Grottgera w Skarżysku-Kamiennej doszło do zderzenia samochodów BMW X1 i Opel Insygnia. Pojazdem marki Opel podróżował jeden mężczyzna, a BMW dwóch mężczyzn.

W chwili przyjazdu straży pożarnej na miejscu obecni byli ratownicy Pogotowia Ratunkowego. Przebadali oni wszystkich uczestników zdarzenia. Po przebadaniu pozostali oni na miejscu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w  samochodach i sorpcji wycieku płynów eksploatacyjnych. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych Policji, samochody zostały przestawione  na pobocze. Ratownicy PSP zebrali z jezdni mieszaninę sorbentu z płynami eksploatacyjnymi . W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ przód samochodu Opel Insignia oraz bok samochodu BMW X1. Straty wstępnie oszacowano na kwotę ponad 20 tys. złotych.

Strażacy apelują o ostrożną jazdę i zachowanie szczególnej uwagi.  

 

Opracowanie: asp. sztab. Krzysztof Szumielewicz, KP PSP Skarżysko-Kamienna
Zdjęcia: Archiwum KP PSP Skarżysko-Kamienna

 

 

 

 

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *