2018-09-07 | Jednostka: KP PSP Skarżysko-Kamienna

6 września o godz. 17.33 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej wpłynęło zgłoszenie o kolizji drogowej dwóch samochodów osobowych. Kilka minut później skarżyscy strażacy byli już na miejscu w sile dwóch zastępów. Okazało że na skrzyżowaniu ulicy Konarskiego z ulicą Grottgera w Skarżysku-Kamiennej doszło do zderzenia samochodów BMW X1 i Opel Insygnia. Pojazdem marki Opel podróżował jeden mężczyzna, a BMW dwóch mężczyzn.

W chwili przyjazdu straży pożarnej na miejscu obecni byli ratownicy Pogotowia Ratunkowego. Przebadali oni wszystkich uczestników zdarzenia. Po przebadaniu pozostali oni na miejscu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w  samochodach i sorpcji wycieku płynów eksploatacyjnych. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych Policji, samochody zostały przestawione  na pobocze. Ratownicy PSP zebrali z jezdni mieszaninę sorbentu z płynami eksploatacyjnymi . W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ przód samochodu Opel Insignia oraz bok samochodu BMW X1. Straty wstępnie oszacowano na kwotę ponad 20 tys. złotych.

Strażacy apelują o ostrożną jazdę i zachowanie szczególnej uwagi.  

 

Opracowanie: asp. sztab. Krzysztof Szumielewicz, KP PSP Skarżysko-Kamienna
Zdjęcia: Archiwum KP PSP Skarżysko-Kamienna

 

 

 

 

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 11.11.2018r. Rzepin Pierwszy, pow. starachowicki. Około godz. 14:51 zastępy JRG Starachowice zostały zadysponowane do zderzenia dwóch samochodów osobowych na DW 756 . Pojazdami podróżowali wyłącznie kierowcy. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Będący na miejscu ZRM podjął decyzję o zabraniu 2 kobiet do szpitala w celu dalszych badań. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * 10.11.2018r. Fidor, pow. konecki. Około godziny 15:00 doszło do dachowania samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia poszkodowana została osoba kierujęca autem. W działaniach brały udział 2 zastepy straży pożarnej oraz inne służby. * 09.11.2018r. Kazimierza Wielka ul. Szkolna. Około godziny 12:45 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Samochodami podróżowali sami kierowcy. Strażacy po przyjeździe na miejsce wypadku i zabezpieczeniu terenu, udzielili kwalifikowanej pomocy medycznej uczestnikom zdarzenia , następnie przekazali poszkodowanych Pogotowiu Ratunkowemu. Strażacy zabezpieczyli równocześnie stronę techniczną zdarzenia. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej. * * * *