2018-09-10 | Jednostka: KP PSP Kazimierza Wielka

W dniu 8 września 2018 roku o godzinie 8:02 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej przyjął zgłoszenie o zaginięciu dwóch mężczyzn w miejscowości Krzyż, gmina Czarnocin. Osoby te ostatni raz były widziane w dniu 7 września br. przy sztucznym zbiorniku wodnym. Do zdarzenia zadysponowany został zastęp z łodzią, z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Kazimierzy Wielkiej oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokolinie (KSRG).

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym w trakcie rozpoznania ustalił, że dwóch mężczyzn spędzało czas poprzedniego dnia przy sztucznym zbiorniku wodnym i nie wrócili do domu na noc. Rodzina zauważyła ich nieobecność ok. godziny 6. Akwen wodny miał wymiary 22 metry na 22 metry i był głęboki na ok. 3 metry. Zbiornik znajdował się na terenie prywatnym, był ogrodzony siatką leśną. Działania zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i zwodowaniu łodzi, z której przy pomocy Echosondy Lowrance i bosaka teleskopowego prowadzono dokładne przeszukiwanie dna stawu. Ratownicy pracowali w ubraniach wypornościowych i kamizelkach asekuracyjnych. Podjęte działania doprowadziły do odnalezienia poszukiwanych osób. Poszkodowani zostali wydobyci na brzeg przez strażaków i przekazani będącemu na miejscu działań Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Lekarz stwierdził zgon obu mężczyzn. Na miejscu zdarzenia swoje czynności prowadzili również funkcjonariusze policji i prokurator. Na miejsce działań przybył Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kazimierzy Wielkiej st. kpt. Marcin Żarek.

Opracowanie: st. kpt. Marcin Żarek, KP PSP Kazimierza Wielka

Zdjęcia: archiwum JRG Kazimierza Wielka

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 11.11.2018r. Rzepin Pierwszy, pow. starachowicki. Około godz. 14:51 zastępy JRG Starachowice zostały zadysponowane do zderzenia dwóch samochodów osobowych na DW 756 . Pojazdami podróżowali wyłącznie kierowcy. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Będący na miejscu ZRM podjął decyzję o zabraniu 2 kobiet do szpitala w celu dalszych badań. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * 10.11.2018r. Fidor, pow. konecki. Około godziny 15:00 doszło do dachowania samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia poszkodowana została osoba kierujęca autem. W działaniach brały udział 2 zastepy straży pożarnej oraz inne służby. * 09.11.2018r. Kazimierza Wielka ul. Szkolna. Około godziny 12:45 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Samochodami podróżowali sami kierowcy. Strażacy po przyjeździe na miejsce wypadku i zabezpieczeniu terenu, udzielili kwalifikowanej pomocy medycznej uczestnikom zdarzenia , następnie przekazali poszkodowanych Pogotowiu Ratunkowemu. Strażacy zabezpieczyli równocześnie stronę techniczną zdarzenia. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej. * * * *