2018-09-10 | Jednostka: KP PSP Kazimierza Wielka

W dniu 8 września 2018 roku o godzinie 8:02 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej przyjął zgłoszenie o zaginięciu dwóch mężczyzn w miejscowości Krzyż, gmina Czarnocin. Osoby te ostatni raz były widziane w dniu 7 września br. przy sztucznym zbiorniku wodnym. Do zdarzenia zadysponowany został zastęp z łodzią, z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Kazimierzy Wielkiej oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokolinie (KSRG).

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym w trakcie rozpoznania ustalił, że dwóch mężczyzn spędzało czas poprzedniego dnia przy sztucznym zbiorniku wodnym i nie wrócili do domu na noc. Rodzina zauważyła ich nieobecność ok. godziny 6. Akwen wodny miał wymiary 22 metry na 22 metry i był głęboki na ok. 3 metry. Zbiornik znajdował się na terenie prywatnym, był ogrodzony siatką leśną. Działania zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i zwodowaniu łodzi, z której przy pomocy Echosondy Lowrance i bosaka teleskopowego prowadzono dokładne przeszukiwanie dna stawu. Ratownicy pracowali w ubraniach wypornościowych i kamizelkach asekuracyjnych. Podjęte działania doprowadziły do odnalezienia poszukiwanych osób. Poszkodowani zostali wydobyci na brzeg przez strażaków i przekazani będącemu na miejscu działań Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Lekarz stwierdził zgon obu mężczyzn. Na miejscu zdarzenia swoje czynności prowadzili również funkcjonariusze policji i prokurator. Na miejsce działań przybył Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kazimierzy Wielkiej st. kpt. Marcin Żarek.

Opracowanie: st. kpt. Marcin Żarek, KP PSP Kazimierza Wielka

Zdjęcia: archiwum JRG Kazimierza Wielka

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *