2018-09-10 | Jednostka: KP PSP Kazimierza Wielka

W dniu 8 września 2018 roku o godzinie 8:02 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej przyjął zgłoszenie o zaginięciu dwóch mężczyzn w miejscowości Krzyż, gmina Czarnocin. Osoby te ostatni raz były widziane w dniu 7 września br. przy sztucznym zbiorniku wodnym. Do zdarzenia zadysponowany został zastęp z łodzią, z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Kazimierzy Wielkiej oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokolinie (KSRG).

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym w trakcie rozpoznania ustalił, że dwóch mężczyzn spędzało czas poprzedniego dnia przy sztucznym zbiorniku wodnym i nie wrócili do domu na noc. Rodzina zauważyła ich nieobecność ok. godziny 6. Akwen wodny miał wymiary 22 metry na 22 metry i był głęboki na ok. 3 metry. Zbiornik znajdował się na terenie prywatnym, był ogrodzony siatką leśną. Działania zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i zwodowaniu łodzi, z której przy pomocy Echosondy Lowrance i bosaka teleskopowego prowadzono dokładne przeszukiwanie dna stawu. Ratownicy pracowali w ubraniach wypornościowych i kamizelkach asekuracyjnych. Podjęte działania doprowadziły do odnalezienia poszukiwanych osób. Poszkodowani zostali wydobyci na brzeg przez strażaków i przekazani będącemu na miejscu działań Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Lekarz stwierdził zgon obu mężczyzn. Na miejscu zdarzenia swoje czynności prowadzili również funkcjonariusze policji i prokurator. Na miejsce działań przybył Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kazimierzy Wielkiej st. kpt. Marcin Żarek.

Opracowanie: st. kpt. Marcin Żarek, KP PSP Kazimierza Wielka

Zdjęcia: archiwum JRG Kazimierza Wielka

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 427

Odwiedzin od 28.12.2018 8612

* 17.01.2019 r. Sędziszów powiat jędrzejowski. Około godziny 06:10 doszło do wypadku samochodu osobowego. Poszkodowana została jedna osoba. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej. Zabezpieczoną przekazali Pogotowiu Ratunkowemu przybyłemu na miejsce zdarzenia. Równocześnie strażacy zajęli się stroną techniczną wypadku. W działaniach brało udział 4 zastępy Straży Pożarnej.16.01.2019 r. Kranów, pow. kielecki. Około godziny 14:29 doszło do pożaru sadzy w budynku jednorodzinnym. Brak osób poszkodowanych. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca, strąceniu nagromadzonej sadzy znajdującej się w przewodzie kominowym, kontroli temperatury komina oraz kontroli powietrza na obecność tlenku węgla przy użyciu specjalistycznego sprzętu. W działaniach udział brało 4 zastępy Straży Pożarnej oraz Policja. * 15.01.2019 r. Piotrowice, pow. sandomierski. Około godziny 15:14 zauważono dwa psy znajdujące się w wodzie około 20 metrów od brzegu rzeki Wisły. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uratowaniu zwierząt przy pomocy deski lodowej oraz przekazaniu ich właścicielowi. W działaniach brało udział 5 zastępów Straży Pożarnej. * 14.01.2019 r. Skarżysko – Kamienna, ul. Partyzantów. Około godziny 19:05 doszło do pożaru dachu i poddasza budynku mieszkalnego wielorodzinnego. Strażacy ewakuowali 57 osób, równocześnie zostały podjęte działania gaśnicze. W działaniach brało udział 15 zastępów Straży Pożarnej. * * * * * *