2018-09-09 | Jednostka: KP PSP Kazimierza Wielka

6 września 2018 roku około godziny 18:10 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Kazimierzy Wielkiej wpłynęło zgłoszenie o wypadku w miejscowości Zakrzówek, gmina Skalbmierz. Do zdarzenia niezwłocznie zostały zadysponowane dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Kazimierzy Wielkiej oraz jednostka OSP Skalbmierz z KSRG.

Po przybyciu na miejsce w wyniku rozpoznania stwierdzono, że na drodze powiatowej doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. Motocyklista znajdował się w pozycji leżącej na poboczu drogi, natomiast kierowca samochodu osobowego był poza pojazdem i nie posiadał żadnych widocznych obrażeń. Działania ratownicze jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu źródeł zasilania w obu uszkodzonych pojazdach oraz do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy uczestnikom zdarzenia. Następnie motocyklistę i kierowcę samochodu przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ZRM. Lekarz po ich przebadaniu u kierującego osobówką nie stwierdził żadnych obrażeń wymagających leczenia szpitalnego, natomiast ze względu na obrażenia motocyklisty zadysponował dodatkowo śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który po przylocie przetransportował go na dalsze badania do szpitala w Krakowie. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję rozlane płyny eksploatacyjne usunięto przy użyciu sorbentu teren działań uprzątnięto a następnie udrożniono ruch na drodze powiatowej, który był wstrzymany na czas prowadzonych działań.

Opracowanie: mł. bryg. Krzysztof Jach, JRG Kazimierza Wielka

Zdjęcia: st. asp. Łukasz Dębek, JRG Kazimierza Wielka

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *