2018-09-09 | Jednostka: KP PSP Kazimierza Wielka

6 września 2018 roku około godziny 18:10 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Kazimierzy Wielkiej wpłynęło zgłoszenie o wypadku w miejscowości Zakrzówek, gmina Skalbmierz. Do zdarzenia niezwłocznie zostały zadysponowane dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Kazimierzy Wielkiej oraz jednostka OSP Skalbmierz z KSRG.

Po przybyciu na miejsce w wyniku rozpoznania stwierdzono, że na drodze powiatowej doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. Motocyklista znajdował się w pozycji leżącej na poboczu drogi, natomiast kierowca samochodu osobowego był poza pojazdem i nie posiadał żadnych widocznych obrażeń. Działania ratownicze jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu źródeł zasilania w obu uszkodzonych pojazdach oraz do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy uczestnikom zdarzenia. Następnie motocyklistę i kierowcę samochodu przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ZRM. Lekarz po ich przebadaniu u kierującego osobówką nie stwierdził żadnych obrażeń wymagających leczenia szpitalnego, natomiast ze względu na obrażenia motocyklisty zadysponował dodatkowo śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który po przylocie przetransportował go na dalsze badania do szpitala w Krakowie. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję rozlane płyny eksploatacyjne usunięto przy użyciu sorbentu teren działań uprzątnięto a następnie udrożniono ruch na drodze powiatowej, który był wstrzymany na czas prowadzonych działań.

Opracowanie: mł. bryg. Krzysztof Jach, JRG Kazimierza Wielka

Zdjęcia: st. asp. Łukasz Dębek, JRG Kazimierza Wielka

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 11.11.2018r. Rzepin Pierwszy, pow. starachowicki. Około godz. 14:51 zastępy JRG Starachowice zostały zadysponowane do zderzenia dwóch samochodów osobowych na DW 756 . Pojazdami podróżowali wyłącznie kierowcy. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Będący na miejscu ZRM podjął decyzję o zabraniu 2 kobiet do szpitala w celu dalszych badań. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * 10.11.2018r. Fidor, pow. konecki. Około godziny 15:00 doszło do dachowania samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia poszkodowana została osoba kierujęca autem. W działaniach brały udział 2 zastepy straży pożarnej oraz inne służby. * 09.11.2018r. Kazimierza Wielka ul. Szkolna. Około godziny 12:45 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Samochodami podróżowali sami kierowcy. Strażacy po przyjeździe na miejsce wypadku i zabezpieczeniu terenu, udzielili kwalifikowanej pomocy medycznej uczestnikom zdarzenia , następnie przekazali poszkodowanych Pogotowiu Ratunkowemu. Strażacy zabezpieczyli równocześnie stronę techniczną zdarzenia. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej. * * * *