2018-09-09 | Jednostka: KP PSP Kazimierza Wielka

6 września 2018 roku około godziny 18:10 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Kazimierzy Wielkiej wpłynęło zgłoszenie o wypadku w miejscowości Zakrzówek, gmina Skalbmierz. Do zdarzenia niezwłocznie zostały zadysponowane dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Kazimierzy Wielkiej oraz jednostka OSP Skalbmierz z KSRG.

Po przybyciu na miejsce w wyniku rozpoznania stwierdzono, że na drodze powiatowej doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. Motocyklista znajdował się w pozycji leżącej na poboczu drogi, natomiast kierowca samochodu osobowego był poza pojazdem i nie posiadał żadnych widocznych obrażeń. Działania ratownicze jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu źródeł zasilania w obu uszkodzonych pojazdach oraz do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy uczestnikom zdarzenia. Następnie motocyklistę i kierowcę samochodu przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ZRM. Lekarz po ich przebadaniu u kierującego osobówką nie stwierdził żadnych obrażeń wymagających leczenia szpitalnego, natomiast ze względu na obrażenia motocyklisty zadysponował dodatkowo śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który po przylocie przetransportował go na dalsze badania do szpitala w Krakowie. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję rozlane płyny eksploatacyjne usunięto przy użyciu sorbentu teren działań uprzątnięto a następnie udrożniono ruch na drodze powiatowej, który był wstrzymany na czas prowadzonych działań.

Opracowanie: mł. bryg. Krzysztof Jach, JRG Kazimierza Wielka

Zdjęcia: st. asp. Łukasz Dębek, JRG Kazimierza Wielka

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 413

Odwiedzin od 28.12.2018 8598

* 17.01.2019 r. Sędziszów powiat jędrzejowski. Około godziny 06:10 doszło do wypadku samochodu osobowego. Poszkodowana została jedna osoba. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej. Zabezpieczoną przekazali Pogotowiu Ratunkowemu przybyłemu na miejsce zdarzenia. Równocześnie strażacy zajęli się stroną techniczną wypadku. W działaniach brało udział 4 zastępy Straży Pożarnej.16.01.2019 r. Kranów, pow. kielecki. Około godziny 14:29 doszło do pożaru sadzy w budynku jednorodzinnym. Brak osób poszkodowanych. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca, strąceniu nagromadzonej sadzy znajdującej się w przewodzie kominowym, kontroli temperatury komina oraz kontroli powietrza na obecność tlenku węgla przy użyciu specjalistycznego sprzętu. W działaniach udział brało 4 zastępy Straży Pożarnej oraz Policja. * 15.01.2019 r. Piotrowice, pow. sandomierski. Około godziny 15:14 zauważono dwa psy znajdujące się w wodzie około 20 metrów od brzegu rzeki Wisły. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uratowaniu zwierząt przy pomocy deski lodowej oraz przekazaniu ich właścicielowi. W działaniach brało udział 5 zastępów Straży Pożarnej. * 14.01.2019 r. Skarżysko – Kamienna, ul. Partyzantów. Około godziny 19:05 doszło do pożaru dachu i poddasza budynku mieszkalnego wielorodzinnego. Strażacy ewakuowali 57 osób, równocześnie zostały podjęte działania gaśnicze. W działaniach brało udział 15 zastępów Straży Pożarnej. * * * * * *