2018-09-12 | Jednostka: KP PSP Busko-Zdrój

07.09.2018 roku w godzinach popołudniowych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Busko-Zdrój. Dyżurny do zdarzenia  zadysponował dwa zastępy z JRG PSP z Buska-Zdroju oraz jednostkę OSP włączoną do KSRG z Szańca.

Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że w wypadku uczestniczyły dwa  samochody osobowe: Mitsubishi Colt oraz Renault Scenic. Pojazdami podróżowało łącznie cztery osoby (trzy w samochodzie Mitsubishi, jedna w samochodzie Renault), które w chwili dojazdu zastępów Państwowej Straży Pożarnej znajdowały się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Osoby podróżujące samochodem osobowym marki Mitsubishi znajdowały się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego, natomiast kierujący samochodem osobowym marki Renault znajdował się w pojeździe. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu osoby pozostającej w pojeździe przy użyciu noszy typu deska, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, uprzątnięciu z jezdni pozostałości powypadkowych. Z miejsca zdarzenia do szpitala zostały zabrane trzy osoby. Ruch na DK 73 podczas prowadzonych działań ratowniczych był wstrzymany.

 

Opracowanie: kpt. Jarosław Baran

Zdjęcia: KP PSP w Busku-Zdroju

 

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *