2018-09-12 | Jednostka: KP PSP Busko-Zdrój

07.09.2018 roku w godzinach popołudniowych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Busko-Zdrój. Dyżurny do zdarzenia  zadysponował dwa zastępy z JRG PSP z Buska-Zdroju oraz jednostkę OSP włączoną do KSRG z Szańca.

Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że w wypadku uczestniczyły dwa  samochody osobowe: Mitsubishi Colt oraz Renault Scenic. Pojazdami podróżowało łącznie cztery osoby (trzy w samochodzie Mitsubishi, jedna w samochodzie Renault), które w chwili dojazdu zastępów Państwowej Straży Pożarnej znajdowały się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Osoby podróżujące samochodem osobowym marki Mitsubishi znajdowały się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego, natomiast kierujący samochodem osobowym marki Renault znajdował się w pojeździe. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu osoby pozostającej w pojeździe przy użyciu noszy typu deska, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, uprzątnięciu z jezdni pozostałości powypadkowych. Z miejsca zdarzenia do szpitala zostały zabrane trzy osoby. Ruch na DK 73 podczas prowadzonych działań ratowniczych był wstrzymany.

 

Opracowanie: kpt. Jarosław Baran

Zdjęcia: KP PSP w Busku-Zdroju

 

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 11.11.2018r. Rzepin Pierwszy, pow. starachowicki. Około godz. 14:51 zastępy JRG Starachowice zostały zadysponowane do zderzenia dwóch samochodów osobowych na DW 756 . Pojazdami podróżowali wyłącznie kierowcy. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Będący na miejscu ZRM podjął decyzję o zabraniu 2 kobiet do szpitala w celu dalszych badań. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * 10.11.2018r. Fidor, pow. konecki. Około godziny 15:00 doszło do dachowania samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia poszkodowana została osoba kierujęca autem. W działaniach brały udział 2 zastepy straży pożarnej oraz inne służby. * 09.11.2018r. Kazimierza Wielka ul. Szkolna. Około godziny 12:45 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Samochodami podróżowali sami kierowcy. Strażacy po przyjeździe na miejsce wypadku i zabezpieczeniu terenu, udzielili kwalifikowanej pomocy medycznej uczestnikom zdarzenia , następnie przekazali poszkodowanych Pogotowiu Ratunkowemu. Strażacy zabezpieczyli równocześnie stronę techniczną zdarzenia. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej. * * * *