2018-09-12 | Jednostka: KP PSP Busko-Zdrój

08.09.2018 roku w godzinach popołudniowych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Stopnica. Dyżurny do zdarzenia  zadysponował dwa zastępy z JRG z Buska-Zdroju oraz miejscową jednostkę OSP włączoną do KSRG.

Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że w wypadku uczestniczyły dwa  samochody: osobowy Opel Meriva, którym podróżowało dwie osoby tj. kobieta i mężczyzna oraz samochód ciężarowy marki DAF, którym podróżował sam kierowca. W momencie przybycia na miejsce zdarzenia zastępu z OSP Stopnica kierujący pojazdem Opel był uwięziony w pojeździe, pasażerka Opla została ewakuowana z pojazdu przez świadków zdarzenia, natomiast kierowca samochodu ciężarowego samodzielnie opuścił pojazd nie uskarżając się na żadne dolegliwości. Działania zastępu OSP Stopnica polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby pozostającej w pojeździe przy użyciu narzędzi hydraulicznych i wydobyciu jej na zewnątrz samochodu przy pomocy noszy typu deska. Dalsze  działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych samochodach, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zespoły PRM oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po przebadaniu przez lekarza z miejsca zdarzenia do szpitala zostały zabrane dwie osoby.

Opracowanie: kpt. Wójcik Marcin

Zdjęcia: KP PSP w Busku-Zdroju

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 415

Odwiedzin od 28.12.2018 8600

* 17.01.2019 r. Sędziszów powiat jędrzejowski. Około godziny 06:10 doszło do wypadku samochodu osobowego. Poszkodowana została jedna osoba. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej. Zabezpieczoną przekazali Pogotowiu Ratunkowemu przybyłemu na miejsce zdarzenia. Równocześnie strażacy zajęli się stroną techniczną wypadku. W działaniach brało udział 4 zastępy Straży Pożarnej.16.01.2019 r. Kranów, pow. kielecki. Około godziny 14:29 doszło do pożaru sadzy w budynku jednorodzinnym. Brak osób poszkodowanych. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca, strąceniu nagromadzonej sadzy znajdującej się w przewodzie kominowym, kontroli temperatury komina oraz kontroli powietrza na obecność tlenku węgla przy użyciu specjalistycznego sprzętu. W działaniach udział brało 4 zastępy Straży Pożarnej oraz Policja. * 15.01.2019 r. Piotrowice, pow. sandomierski. Około godziny 15:14 zauważono dwa psy znajdujące się w wodzie około 20 metrów od brzegu rzeki Wisły. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uratowaniu zwierząt przy pomocy deski lodowej oraz przekazaniu ich właścicielowi. W działaniach brało udział 5 zastępów Straży Pożarnej. * 14.01.2019 r. Skarżysko – Kamienna, ul. Partyzantów. Około godziny 19:05 doszło do pożaru dachu i poddasza budynku mieszkalnego wielorodzinnego. Strażacy ewakuowali 57 osób, równocześnie zostały podjęte działania gaśnicze. W działaniach brało udział 15 zastępów Straży Pożarnej. * * * * * *