2018-09-12 | Jednostka: KP PSP Busko-Zdrój

08.09.2018 roku w godzinach popołudniowych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Stopnica. Dyżurny do zdarzenia  zadysponował dwa zastępy z JRG z Buska-Zdroju oraz miejscową jednostkę OSP włączoną do KSRG.

Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że w wypadku uczestniczyły dwa  samochody: osobowy Opel Meriva, którym podróżowało dwie osoby tj. kobieta i mężczyzna oraz samochód ciężarowy marki DAF, którym podróżował sam kierowca. W momencie przybycia na miejsce zdarzenia zastępu z OSP Stopnica kierujący pojazdem Opel był uwięziony w pojeździe, pasażerka Opla została ewakuowana z pojazdu przez świadków zdarzenia, natomiast kierowca samochodu ciężarowego samodzielnie opuścił pojazd nie uskarżając się na żadne dolegliwości. Działania zastępu OSP Stopnica polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby pozostającej w pojeździe przy użyciu narzędzi hydraulicznych i wydobyciu jej na zewnątrz samochodu przy pomocy noszy typu deska. Dalsze  działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych samochodach, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zespoły PRM oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po przebadaniu przez lekarza z miejsca zdarzenia do szpitala zostały zabrane dwie osoby.

Opracowanie: kpt. Wójcik Marcin

Zdjęcia: KP PSP w Busku-Zdroju

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 11.11.2018r. Rzepin Pierwszy, pow. starachowicki. Około godz. 14:51 zastępy JRG Starachowice zostały zadysponowane do zderzenia dwóch samochodów osobowych na DW 756 . Pojazdami podróżowali wyłącznie kierowcy. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Będący na miejscu ZRM podjął decyzję o zabraniu 2 kobiet do szpitala w celu dalszych badań. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * 10.11.2018r. Fidor, pow. konecki. Około godziny 15:00 doszło do dachowania samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia poszkodowana została osoba kierujęca autem. W działaniach brały udział 2 zastepy straży pożarnej oraz inne służby. * 09.11.2018r. Kazimierza Wielka ul. Szkolna. Około godziny 12:45 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Samochodami podróżowali sami kierowcy. Strażacy po przyjeździe na miejsce wypadku i zabezpieczeniu terenu, udzielili kwalifikowanej pomocy medycznej uczestnikom zdarzenia , następnie przekazali poszkodowanych Pogotowiu Ratunkowemu. Strażacy zabezpieczyli równocześnie stronę techniczną zdarzenia. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej. * * * *