2018-09-12 | Jednostka: KP PSP Busko-Zdrój

08.09.2018 roku w godzinach popołudniowych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Stopnica. Dyżurny do zdarzenia  zadysponował dwa zastępy z JRG z Buska-Zdroju oraz miejscową jednostkę OSP włączoną do KSRG.

Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że w wypadku uczestniczyły dwa  samochody: osobowy Opel Meriva, którym podróżowało dwie osoby tj. kobieta i mężczyzna oraz samochód ciężarowy marki DAF, którym podróżował sam kierowca. W momencie przybycia na miejsce zdarzenia zastępu z OSP Stopnica kierujący pojazdem Opel był uwięziony w pojeździe, pasażerka Opla została ewakuowana z pojazdu przez świadków zdarzenia, natomiast kierowca samochodu ciężarowego samodzielnie opuścił pojazd nie uskarżając się na żadne dolegliwości. Działania zastępu OSP Stopnica polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby pozostającej w pojeździe przy użyciu narzędzi hydraulicznych i wydobyciu jej na zewnątrz samochodu przy pomocy noszy typu deska. Dalsze  działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych samochodach, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zespoły PRM oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po przebadaniu przez lekarza z miejsca zdarzenia do szpitala zostały zabrane dwie osoby.

Opracowanie: kpt. Wójcik Marcin

Zdjęcia: KP PSP w Busku-Zdroju

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *