2018-10-12 | Jednostka: Redaktor KP PSP Pińczów

11 października 2018 r. doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń komunikacyjnych na drogach powiatu pińczowskiego, w których ucierpiały łącznie dwie osoby.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce przed godziną 8-mą w miejscowości Samostrzałów na drodze krajowej nr 78. Doszło tam do dachowania pojazdu marki Citroen, którym podróżowała jedna osoba. Poszkodowana została zabrana na dalsze badania do kieleckiego szpitala, strażacy natomiast odłączyli źródło zasilania elektrycznego w pojedzie jak również zabezpieczyli zbiornik z gazem LPG.

Do drugiego zdarzenia doszło po godzinie 14-tej w Podłężu na drodze wojewódzkiej nr 766. Wskutek niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym wypadkowi uległy dwa pojazdy osobowe: BMW oraz Skoda. W następstwie zdarzenia Skoda dachowała, uszkodziła ogrodzenie sadu i ostatecznie „wylądowała” na dachu. Podróżująca nią kobieta z pomocą świadków zdarzenia opuściła pojazd. Przybyli na miejsce strażacy pińczowskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy jak również zabezpieczyli źródła zasilania elektrycznego w pojazdach, zakręcili zawór gazu LPG w jednym z pojazdów oraz dokonali sorbcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Po przebadaniu przez lekarza kobietę zabrano do Szpitala Powiatowego w Pińczowie. Podróżujący samochodem marki BMW nie odniósł obrażeń.

opracowanie: kpt. Mateusz Tarka
zdjęcia: archiwum KP PSP w Pińczowie

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 14.10.2018 r. Pińczów ul. Nowowiejska. Około godziny 12:09 doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych (Peugeot 206, Skoda Fabia, Renault Thalia), oraz motocyklu marki Suzuki. Na miejscu ZRM udzielał pomocy medycznej kierującemu motocyklem, który został zabrany na dalsze badania do Szpitala Powiatowego. Inne osoby biorące udział w zdarzeniu nie zgłaszały żadnych dolegliwości. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeprowadzeniu sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz zakręceniu instalacji LPG w samochodach (Skoda Fabia, Renault Thalia). W akcji brały udział 2 zastępy straży pożarnej, policja i ZRM. * 13.10.2018r. Tursko Wielkie, pow. staszowski. Około godziny 16:07 doszło do awaryjnego lądowania samolotu Wilga-35A relacji lotnisko Szymany - Mielec. Samolot znajdował się na łące w odległości około jeden kilometr od drogi utwardzonej. Pilot awionetki po wylądowaniu opuścił samolot o własnych siłach nie odnosząc żadnych obrażeń. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W zdarzeniu brało udział 6 zastępów Straży Pożarnej, ZRM, Policja, Służby lotniska Mielec. * 12.10.2018 r. Szczaworyż, pow. buski. Około godziny 11:27 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami łącznie podróżowało 3 osoby (dwie w samochodzie Opel, jedna w samochodzie Toyota), które w chwili dojazdu zastępów Straży Pożarnej znajdowały się poza nimi pod opieką ZRM. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy ZRM w postaci udzielenia KPP kierującemu Toyoty oraz reanimacji pasażerki Opla, odłączeniu akumulatorów w samochodach oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych przy pomocy sorbentu. Do szpitala została zabrana jedna osoba. W zdarzeniu udział brało 5 zastępów Straży Pożarnej, ZRM i Policja. * 11.10.2018 r. Złota, pow. sandomierski. Około godziny 06:39 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych Hondy Civic z samochodem Ford Galaxy. Pojazdami podróżowało: Honda 4 osoby, samochodem Ford 2 osoby. W chwili dojazdu wszystkie osoby podróżujące znajdowały się poza pojazdami (osoby były przytomne). W wyniku zderzenia ranne zostały cztery osoby, które zostały zabrane przez ZRM do szpitala. W zdarzeniu udział brało 7 zastępów Straży Pożarnej, Policja oraz ZRM. * * * * * * * * * * * * * *